EL: Darušafaka drži korak sa Zvezdom i Panatinaikosom

Euroleague 20. jan 201719:59 > 20:02
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Darušafake slavili su protiv Uniksa na svom terenu sa 71:64 u 18. kolu Evrolige i sada imaju isti skor kao Crvena zvezda i Panatinaikos.

Izabranici Dejvida Blata su utakmicu rešili u poslednjoj četvrtini, pošto su se gosti iz Kazanja držali u igri tokom nešto više od 30 minuta. Najveća pretnja za turski klub Uniks je bio u drugom periodu, međutim, Dariušafaka se nije predavala i na kraju je zasluženo slavila.

Darušafaku je do pobede predvodio Adrijen Merman sa 17 poena i sedam skokova, Bred Vonamejker je imao 16 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je hrvatski košarkaš Ante Žižić utakmicu završio sa 13 poena i pet skokova.

Kod Uniksa, Kit Lengford je upisao 16 poena, dok su po tri manje imali Pavel Antipov i Arcjom Parahuski, koji je dodao i osam skokova.

Darušafaka je tako upisala desetu pobedu u elitnom takmičenju i drži osmo mesto, sa istim skorom kao Panatinaikos i Crvena zvezda, koji se nalaze na pozicijama ispred nje. Tim iz Uniksa je na 11. poziciji sa sedam pobeda i 11 poraza.

Pogledajte kompletne rezultate i tabelu Evrolige.