EL: Zvezda srušila strašnu Barselonu!

Euroleague 20. okt 201718:36 > 20:56
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su daleko najveću pobedu od starta sezone pošto su u Beogradu savladali Barselonu rezultatom 90:82.

Ekipa Dušana Alimpijevića odigrala je u većem delu utakmice sjajno, imala je i razumljive padove, ali je bila pametna kada je bilo najpotrebnije i nanela je katalonskom velikanu prvi poraz u sezoni i drugi u nizu u srpskoj prestonici.

Od početka utakmice srpski i regionalni šampion zaigrao je veoma dobro na oba kraja parketa i imao je potpunu kontrolu do samog finiša kada je Barselona i povela jedini put (80:79).

Ipak, u samom finišu odlični Milko Bjelica je preuzeo odgovornost i doneo je crveno-belima prvi trijumf u Evroligi posle tesnog poraza u Kaunasu na startu.

Milko Bjelica bio je briljantan sa 23 poena i 3 sakoka, pratili su ga Ročesti sa 22 poena, 3 skoka i 7 asistencija, Lesor sa 13 poena i 9 skokova i Antić sa 10 poena i 9 skokova. Na drugoj strani Ertel je imao 14 poena i 11 asistencija, Serafan je ubacio 16 poena uz 3 skoka, a po 10 poena dodali su Tomić i Hanga.

U narednom kolu Zvezda gostuje Himkiju.

Tok meča mogli ste da pratite na Sportklubu

Zvezda je veoma dobro počela i uz odlične role Ročestija, Bjelice i Lesora povela je sa 15:8 posle pet minuta.

Nastavila je Zvezda u prvoj deonici sa sjajnom igrom na oba kraja parketa.

Odbrana je dobro funkcionisala, ni u napadu nije škripalo, pa je razlika u korist domaće ekipe brzo postala dvocifrena.

Posle 10 minuta bilo je 24:13 uz 7 poena Bjelice i 6 Lesora.

Uspevala je Zvezda i početkom druge deonice da odbije sve nalete gostiju i zadrži dvocifrenu prednost.

Uz veliku podršku sa tribina svi igrači koji su ulazili davali su određeni doprinos, pa nije padao intenzitet, pre svega u odbrani.

Tako je bilo do 35. minuta i rezultata 33:20, da bi Zvezda vezala nekoliko slabih napada, a Barsa su su Serafan i Koponen doveli do 33:28, pa je Alimpijević morao da reaguje.

Seriju Barselone prekinuli su Bjelica i Radičević, pa su crveno-beli u 18. minutu ponovo imali dvocifrenu prednost – 38:28.

U sjajnom ritmu Zvezda je okončala prvo poluvreme, a mogla je čak da ima i ubedljivije vođstvo od 44:32.

Uspela je Barselona da priđe na jednocifreni deficit početkom drugog poluvremena, ali Zvezda nije padala.

Ročesti i Feldin preuzeli su odgovornost u napadu, pa je u 25. minutu bilo 55:41.

U drugom delu treće deonice sudije su unele nervozu sa nekoliko čudnih odluka, a Barsa je to iskoristila i serijom 7-0 prišla je na -7 (57:50).

Do kraja treće deonice Zvezda je propustila priliku da stekne ozbiljniju prednost, pa je Barselona trojkom Oriole prišla na samo -5 (62:57).

Zvezda je sjajno odgovorila sa dve trojke Dobrića, ali je ponovo jeftinim greškama prosula prednost, pa je Barselona na četiri i po minuta do kraja smanjila na 75:71.

Nastavili su Katalonci da igraju agresivno, pa je tri minuta pre kraja Hanga doneo prvo vođstvo svojoj ekipi – 80:79.

Zvezda je izgledala izgubljeno u tim trenucima, a veoma važnu trojku preko Tomića ubacio je Bjelica koji je potom i poentirao pod košem, da bi Ročesti 85 sekundi pre kaja doneo 86:82.

U samom finišu Zvezda je odigrala nekoliko odličnih odbrana i došla je do velike pobede na startu sezone.