Dončić se igrao sa Armanijem, Micić srušio Barselonu!

Euroleague 24. okt 201722:51 > 22:59
Aba liga/ KK Crvena zvezda mts

Košarkaši Žalgirisa pobedili su Barselonu u gostima sa 81:75, u duelu trećeg kola Evrolige.

Litvanski tim odigrao je sjajno tokom cele utakmice i zasluženo je slavio drugu pobedu u sezoni, dok je Barselona pretrpela drugi poraz.

Od samog starta utakmice Žalgiris je zaigrao sjajno, a podatak da nijednom od 8. minuta nije ispustio prednost dovoljno govori koliko su gosti bili dobri.

Barsa se mučila i do kraja nije uspela da uhvati ritam, pa je pretrpela novi poraz.

Daleko najzaslužniji za trijumf Žalgirisa bio je srpski plejmejker Vasilije Micić koji je meč završio sa 20 poena (9-13), 8 asistencija, 2 krađe i indeksom 24. Kevin Pengos dodao je 16, a Eron Vajt 13 poena. U domaćem sastavu 19 poena ubacio je Hanga, a po 13 su dodali Serafan i Koponen.

Na duelu u Madridu svoj beskrajni talenat je još jednom pokazao Luka Dončić, pa je Real pobedio Armani Milano sa 100:90 iako je igrao bez povređenih Kuzmića i Rendolfa.

Meč je prelomljen na startu drugog poluvremena. Posle izjednačenih prvih 20 minuta (54:54), Armani je poveo sa 60:54, ali je usledila strašna serija Reala 20-0 i nekoliko minuta kasnije na semaforu je stajalo 74:60, pa se Armani do kraja nije oporavio.

Luka Dončić je završio nestvarno sa 27 poena (7-14), 8 skokova, 5 asistencija, 3 krađe i indeksom krorisnosti 41.

Kampaco je dodao 14, Ajon 13, a Kozer 12 poena. Kod gostiju, po 20 poena su postigli Gaudlok i Gudaitis, a Vlada Micov imao je 16 poena, 5 skokova i 2 asistencije.