Nedović blistao, Mitrović slavio, Valensija ubedljiva

Euroleague 25. okt. 201723:01 > 23:05
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Bamberga pobedili su Unikahu u Malagi rezultatom 80:76, u utakmici trećeg kola Evrolige.

Veoma uzbudljiva utakmica odlučena je u samom finišu, a Bamberg je poenima Luke Štajgera sa linije slobodnih bacanja ostvario prvenac ove sezone, dok je španski tim pretrpeo drugi poraz.

Utakmicu sa mnogo preokreta obeležio je Nemanja Nedović koji je završio sa 26 poena, 2 skoka i 3 asistencije, ali i tri vezana promašeja u poslednjem minutu kada se lomio rezultat.

Šermadini je ubacio 10 poena kod poražene ekipe, a Dragan Milosavljević je imao 5 poena i 1 skok. Na drugoj strani, istakli su se Riki Hikman sa 18 poena, Avgustin Rubit sa 15 i Luka Štajger sa 13 poena.

Bivši kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović je za 26 minuta na parketu ubacio šest poena, uz šest skokova.

Valensija je bila ubedljiva protiv Baskonije u gostima i pobedila je sa 80:63, što je njihova druga pobeda i treći poraz tima Pabla Priđonija.

Već posle prve deonice pobednik je mogao da se pogodi pošto je valensija vodila sa 28:13, a domaći tim u nastavku nije uspeo da se vrati.

Grin i Plajs postigli su po 15 poena kod pobednika, a na drugoj strani Tornike Šengelija imao je 22 poena i 11 skokova.

Posle meča Pablo Priđoni je podneo ostavku.