Olimpijakos nemoćan u atinskom derbiju

Euroleague 10. nov 201721:53 > 22:21
Turkish Airlines EuroLeague

U šestom kolu Evrolige, Panatinaikos je slavio protiv Olimpijakosa u velikom atinskom derbiju rezultatom 70:62. Pirejcima je to drugi vezani poraz dok je PAO dobio prvi meč u gostima.

Već tradicionalno u atinskom derbiju nismo videli lepršavu košarku. Zeleni su bolje počeli meč u prepunoj dvorani „Mira i prijateljstva“, a odlično su branili Olimpijakosovu igru sa niskog posta. Tako ni Jorgos Printezis ni Nikola Milutinov, koji su najbolji poenteri crveno-belih ove sezone, nisu imali gotovo nikakav učinak tokom celog meča.

PAO je na poluvremenu vodio 35:30, održavao je vođstvo i u trećem periodu, a znake života domaći su pokazali pred kraj te četvrtine kada su čak i poveli. Ipak, Keni Gejbrijel i Kej Si Rivers vraćaju momentum na stranu atinskih zelenih pa na startu poslednjeg perioda opet Panatinaikos igra bolje.

Olimpijakos je nastavio da se muči sa procentom šuta za dva poena i osim Janisa Strelnijeksa nisu imali nijednog raspoloženog igrača u drugoj polovini meča. Crveno-bele, za koje nije igrao povređeni Vasilis Spanulis, dokrajčio je Lukas Lekavičijus sa svojih devet poena u četvrtoj četvrtini.

Najefikasniji igrač meča bio je Džejms Gist sa 15 poena, Lekavičius je imao poen manje dok je kod Olimpijakosa jedini raspoložen bio Strelnijeks koji je ubacio 18 poena u svom najboljem izdanju od kako je stigao letos u Pirej.

Olimpijakos posle drugog vezanog poraza ima sada skor četiri pobede i dva poraza dok je PAO odmah iza večitog rivala sa tri pobede i isto toliko poraza.