EL: Himki slomio Bamberg, povreda Markovića

Euroleague 30. nov 201719:45 > 19:50
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Himkija upisali su šesti trijumf u Evroligi, pošto su u 10. kolu elitnog takmičenja slavili na domaćem terenu protiv Bamberga 82:73 (23:21, 19:19, 20:16, 20:17).

Nemački tim je sve do poslednje deonice pravio probleme domaćoj ekipi.

Izabranici Andrea Trinkijerija su veći deo utakmice bili u zaostatku, ali su nekoliko puta uspevali da uhvate rezultatski priključak i da se vrate u meč.

Ipak, Moskovljani su poenima Alekseja Šveda i Entonija Žila uspeli da upišu još jedan trijumf u Evroligi.

Srpski košarkaš Stefan Marković je za 13 minuta na parketu postigao pet poena, a 22 sekunde pre kraja prvog poluvremena je napustio teren zbog povrede zgloba.

Bivši košarkaš Crvene zvezde Čarls Dženins se za 17 minuta na terenu nije upisao u listu strelaca.

Himki je do pobede predvodio drugi strelac elitnog takmičenja ove sezone Aleksej Šved sa 26 poena, pet skokova i pet asistencija. Pratio ga je Entoni Žil sa 14 poena, dok je Džejms Andreson postigao 12.

U Bambergu se istakao Riki Hikmen sa 21 poenom, tri skoka i tri asistencije. Tejlor Brajs je postigao 14, a po 13 poena ubacili su Danijel Heket i Dorel Rajt.

Himki je peti na tabeli sa šest pobeda i četiri poraza, dok je bamberg na devetoj poziciji sa skorom 5-5.