Za istoriju: Zvezda srušila Real u Madridu!

Euroleague 1. dec 201720:15 > 23:03
Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su istorijsku pobedu pošto su savladali Real u Madridu sa 87:83.

Srpski i regionalni šampion ostvario je briljantnu pobedu u prestonici Španije i tako na najbolji mogući način prekinuo seriju od pet poraza.

Od početka do kraja meča Zvezda je igrala sjajno u Madridu, meč je dobila zahvaljujući šutu za tri poena – 17:40, a trojkom je Antić i rešio meč četiri sekunde pre kraja.

Real je u nekoliko navrata hvatao priključak, ali je tim Dušana Alimpijevića imao odgovor na sve i to je dodatni kvalitet koji je dobila ova ekipa.

Bila je ovo treća pobeda Zvezde i peti poraz Reala u sezoni, a srpski šampion je dobio velikog rivala i treću godinu u nizu, ali prvi put pred njegovim navijačima.

Ročesti je ubacio 18 poena uz 7 asistencija, 16 je dodao Bjelica uz 6 skokova, antić je imao 11, a Dobrić i Feldin po 10. Kod domaćina, Dončić je imao 20 poena, 3 skoka i 5 asistencija, a Kerol je dodao 12 poena.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Zvezda je duel u Madridu počela iznenađujuće dobro, pa Real u prvih pet minuta nije bio uopšte bolji tim na parketu.

U sedmom minutu posle druge trojke Bjelice Zvezda je bvodila sa 14:10, ali je onda na scenu stupio Luka Dončić koji je za pet i po minuta ubacio 12 poena i bio je daleko najzaslužniji za vođstvo Reala 24:19 posle 10 minuta.

Nije Zvezda pala posle serije domaćina kao što je to bio slučaj u nekim prethodnim utakmicama.

Bjelica je igrao sjajno, pratili su ga Ročesti i Lesor, pa je srpski šampion brzo uhvatio priključak, a posle poena Ročestija u 16. minutu je i poveo – 34:32.

Usledili su novi poeni Ročestija, pa trojka Lazića i Zvezda je imala +5 (39:34).

Posle poena Lesora bilo je i 40:34, ali je onda jeftinu trojku ubacio Kampaco posle Dobrićeve izgubljene lopte.

Ipak, Zvezda je ostala mirna i sjajno je okončala prvo poluvreme. Dobrić i Ročesti su pogodili, a Zvezda je vodila sa 46:39 posle 20 minuta.

I drugo poluvreme dobro je počelo po Zvezdu pošto je Feldin sa pet vezanih poena doneo prvo dvocifreno vođstvo – 52:41.

Usledio je brzi odgovor Reala i šest brzih poena, Zvezda je napravila nekoliko jeftinih grešaka, pa je Alimpijević reagovao – 52:47.

Zvezda je posle tajm-auta odgovorila serijom 8-0, pa je posle trojki Ročestija i Antića bilo 60:47 u 26. minutu.

Real se vratio na -7, ali je Davidovac ubacio dve sekunde pre kraja deonice i Zvezda je vodila sa 67:58 pred poslednjih deset minuta.

Ipak, za samo 43 sekunde u poslednjoj deonici Real je ubacio dve trojke i potpuno se vratio u meč – 67:64.

Nije ipak Zvezda dozvolila potpuni preokret. Ročesti je ubacio jednu, pa Dangubić dve vezane trojke, ali se na drugoj strani raspucao Kerol, pa je Real tri minuta pre kraja imao samo 2 (79:77).

Davidovac je bio ključ u finišu, iako je Antić rešio meč trojkom za 87:83 na sedam sekundi do kraja.

Mladi igrač koji je prošle sezuone igrao za FMP, sjajno je iskoristio svoju visinu i ubacio tri slobodna bacanja tako odbivši nalet domaćina.

Real se vratio čudnim poenima Rejesa, ali je Antić ubacio trojku za trijumf.