Fenomenalni Nedović dominirao u Barseloni!

Euroleague 20. dec 201722:43 > 22:44
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Unikahe pobedili su Barselonu u "Blaugrani" u 13. kolu Evrolige sa 90:83, a sjajnu partiju pružio je plejmejker gostujućeg tima Nemanja Nedović.

U drugom uzastopnom trijumfu ekipe iz Malage, petom u sezoni, srpski reprezentativac je postigao 26 poena (6/8 za dva, 4/8 za tri, 2/4 slobodna bacanja), uključujući i trojku za maksimalnih 87:75 u samom finišu utakmice.

Nedović je izjednačio rekord sezone, a 8 poena upisao u poslednjoj četvrtini. Odličnu partiju krunisao je sa 3 skoka, 4 asistencije i po jednom ukradenom i izgubljenom loptom. Za 27 minuta na terenu sakupio je 26 indeksnih poena.

U većem delu utakmice publika je gledala izjednačenu borbu, ali je Unikaha u poslednjem periodu dodala gas i od rezultata 66:66 mnogo boljom igrom otišla na spomenutih 87:75.

Pored Nedovića u timu iz Malage istakli su se Džef Bruks sa 13, Džejms Ougustin sa 12, odnosno Rej Mekalum i Adam Vapčinski sa po 10 poena. Dragan Milosavljević je upisao poen /0/1 za dva, 0/1 za tri, 1/2 slobodna bacanja), uz po skok i asistenciju.

Kod Katalonaca Tomas Ertel je zabeležio 19 poena i 9 asistencija, Rakim Danders 14, a Adrien moerman 11 poena.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.