PAO slavio u grotlu Pionira, deveti poraz Zvezde

Euroleague 21. dec 201717:55 > 20:52
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Crvenu zvezdu u Beogradu rezultatom 69:63, u duelu 14. kola Evrolige.

Grčki tim potvrdio je da je u sjajnoj formi i ostvario osmu pobedu u poslednjih devet mečeva ostvarivši 10. trijumf u Evroligi, dok je Zvezda pretrpela deveti poraz.

PAO je od početka utakmice preuzeo vođstvo, a Zvezda je u prvom poluvremenu pratila ritam rivala. Meč je prelomljen početkom drugog poluvremena kada je Panatinaikos stekao dvocifrenu prednost.

Zvezda se nije predala nijednog trenutka, imala je 42 sekunde pre kraja minus tri i napad, ali nije se snašla i gosti su odoneli vrednu pobedu iz Beograda.

Crveno-beli su izgubili najviše zbog slabog šuta za tri poena (5-26), dok je PAO ubacio osam trojki iz 24 pokušaja.

Samo je Džejms Feldin bio na svoim nivou sa 21 poenom, 8 je dodao Lesor, a 7 Ročesti. Kod gostiju, po 16 poena postigli su Markus Denmon i Džejms Gist.

U narednom kolu srpski šampion gostuje u Milanu.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Gosti iz Atine bili su veoma raspoloženi na startu utakmice, pa su uz trojke Lekavičiusa, Gista i Singltona poveli sa 13:7. Zvezda je uzvratila poenima pod košem, pa je rezultat bio 13:11 pre prvog tajm-auta.

Pero Antić je uneo energiju u igru Zvezde, pa su cveno-beli serijom 8-0 preokrenuli. PAO je ipak igrao veoma dobro, pa je do kraja prve deonice vratio prednost na svoju stranu uz sjsjnu igru Gista – 20:15.

Feldin i Lesor odlično su otvorili drugu deonicu pa je Zvezda posle trojke momka iz Bronksa izjednačila na 25:25 u 14. minutu.

Lesor je doneo 27:25, ali Zvezda nije u potpunosti iskoristila momentum, Feldin je promašio dva slobodna bacanja i gosti su odmah to kaznili – trojka Lodžeskog za 32:30.

Milko Bjelica je vratio Zvezdi prednost sa nekoliko dobrih poteza, pa su crveno-beli imali 38:34 u 19. minutu.

Ipak, Gist je bio veoma motivisan, pa je posle poena Denmona ubacio koš uz faul Bjelice za 39:38 i vođstvo gostiju.

PAO je okončao prvo poluvreme odlično i imao je tri poena prednosti posle trojke Denmona – 41:38.

Treća deonice u potpunosti je pripala igračima Panatinaikosa. Zvezda je igrala daleko ispod svojih mogućnosti, promašivala je mnogo izglednih situacija, a gosti su to znali da kazne pa su u 27. minutu imali i +13 – 55:42.

Zvezda je uspela da se spusti u finišu na jednocifreni deficit, ali je PAO imao kontrolu – 58:49.

U poslednjoj deonici Beograđani su pokazali kako je trebalo da izgleda cela utakmica. Snažnom odbranom pritisli su rivala, prvo su prišli na -5 (59:53), a onda i na 66:63 na minut do kraja, ali nisu uspeli da pobede.

Imala je Zvezda i napad na -3, ali ge je odigrala veoma loše i gosti su ostvarili vrednu pobedu u Beogradu.