EL: Sanders pogurao Barselonu

Euroleague 18. jan 201822:56 > 23:02
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Barselone kockali su se u "Blaugrani", ali su na kraju ubedljivo pobedili Brose bakset u poslednjem meču 19. kola Evrolige - 81:66.

Gosti iz Bavarske nijednom nisu vodili u Kataloniji, dobar deo utakmice imali su dvocifreni minus, ali su poenima Leona Radoševića 3:16 minuta pre kraja došli na korak do rivala 67:66.

Ipak, Rakim Sanders je vezao pet poena i odbio napad nemačkog šampiona koji je na kraju upisao ubedljiv poraz, 12. u sezoni.

Barselona je zabeležila pobedu posle poraza od Panatinaikosa i Valensije, a najbolji su bili Sanders sa 17, uz 6 ukradenih lopti, Tomas Ertel sa 15, Ante Tomić sa 13 i 9 skokova i Pjer Oriola sa 12 koševa.

U Brose baksetu, koji sa klupe nije vodio prvi trener Andrea Trinkijeri, Maodo Lo je zabeležio 14, a Radošević i Dorel Rajt sa po 12 poena, dok je Dejan Musli dodao 5 (2/2 za dva, 1/1 slobodna bacanja), uz 4 skoka i 2 asistencije za 19 minuta.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.