Bezidejna Zvezda ubedljivo poražena od Baskonije

Euroleague 2. feb 201820:29 > 22:13
Turkish Airlines EuroLeague

U duelu 21. kola Evrolige, košarkaši Crvene Zvezde poraženi su od Baskonije u Vitoriji rezultatom 103:84

Baskonija je tako prekinula niz od tri uzastopna poraza od šampiona Srbije na svom terenu, i ovom pobedom se uključila za mesto koje vodi u Plej-of.

TOK MEČA

Domaćin je od samog starta bio šuterski raspoložen, Baskonija je već nakon šest minuta igre stigla do 20 postignutih poena.

Zvezda nije blistala u odbrani, pa je prva četvrtina završena prednošću Baskonije od deset poena 27:17.

Španski tim je imao odličan procenat šuta za dva poena, pogodio devet puta iz 14 pokušaja. Ni Zvezda nije bila loša u napadu, ali je primila veliki broj poena za deset minuta.

Gosti iz Beograda nisu pronašli lek za ofanzivnu igru Baskonije, u drugoj četvrtini primili su 26 poena.

Na poluvremenu, Baskonija ima prednost od 13 razlike, a učinkom se istakao Bobua sa 16 postignutih poena.

Stefan Janković je početkom drugog poluvremena isključen zbog dve nesportske lične greške.

Crvena Zvezda nije popravila svoju igru u trećoj četvrtini, Baskonija sve vreme drži sigurnu prednost, pred kraj trećeg dela bilo je rekordnih 18 poena razlike.

Uoči poslednjih deset minuta, rezultat je 75:59 za Baskoniju.

Razlike u koristi domaćeg tima povećala se u jednom trenutku na ogromna 23 poena.

Na kraju 19 poena razlike za domaći tim – 103:84. Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Bobua sa 25 poena, Met Džening je dodao 18, Garino 12, Šengelija 11.

Jedina svetla tačka u timu Zvezde bio je Dilan Enis sa 22 poena, Davidovac i Dangubić su ubacili po deset.

Pratite rezultate i tabelu Evrolige na našem sajtu.