Zvezda dotukla Valensiju trojkama i prebacila stotku

Euroleague 15. mar 201818:41 > 20:41
Turkish Airlines EuroLeague

U duelu 26. kola Evrolige, košarkaši Crvene Zvezde u hali "Aleksandar Nikolić" savladali su Valensiju rezultatom 106:90.

Do 11. pobede u sezoni i druge nad rivalom iz Španije, pred nešto više od 4.000 gledalaca, crveno-beli su stigli odličnom igrom u drugom poluvremenu, i velikim brojem postignutih trrojki.

Džejms Feldin je imao svoje veče sa čak 30 postignutih poena, od toga četiri trojke. Ročesti je dodao 17, Matijas Lesor 16 uz sedam skokova, Bjelica je ubacio 12, Enis 11.

Kod gostiju, Rafa Martinez 22, Sastre i Grin po 16.

TOK MEČA

Španci su odlično otvorili meč, pogodili čak četiri trojke u uvodnih četiri minuta, pa Zvezda uprkos tome što ne igra loše, ima zaostatak 7:14.

Domaćin potom pravi seriju, pa košem Fledina stiže do izjednačenja – 17:17.

Na kraju prve četvrtine rezultat je 23:23.

Predvođena tandemom Feldin – Lesor, Zvezda je u drugoj četvrtini bila bolji rival i na odmor otišli sa prednošću.

Rezultat je bio 50:48, Feldin je postigao 13 poena, Lesor 11. Kod gostiju je Rafa Martinez već stigao do broja od 17 poena.

U trećoj četvrtini Zvezda je podigla nivo igre, viđeno je nekoliko atraktivnih poteza, blokada i zakucavanja, a trojkom Antića u poslednjim sekundama, tim Dušana Alimpijevića došao je i do rekordnih 12 poena prednosti.

Odlično su započeli crveno-beli i poslednji deo meča, nanizali pet trojki, pa je nakon pogotka Enisa bilo i plus 20.

Srpski tim je na kraju uspeo da postigne čak 106 poena i zasluženo stigne do pobede. Na celom meču, košarkaši Zvezde ubacili su 13 trojki.

Pratite rezultate i tabelu Evrolige na našem sajtu.