Novi ubedljiv poraz Zvezde u EL, Fener slavio u Pioniru

Euroleague 22. mar 201818:43 > 20:42
Turkish Airlines EuroLeague

U prvom duelu 28. kola Evrolige, košarkaši Crvene Zvezde poraženi su na svom terenu od Fenerbahčea 63:80.

Turski tim nakon 28 kola ima učinak od 20 pobeda i osam poraza, dok je Crvena Zvezda pretrpela i 17. poraz.

Aktuelnog šampiona Evrope do trijumfa je predvodio Bobi Dikson sa 25 poena.

TOK MEČA

Navijači Zvezde su pre početka meča pozdravili svoje nekadašnje ljubimce, Nikolu Kalinića i Marka Gudurića.

Gosti su bolje startovali, poveli 10:3, da bi Davidovac pogodio uz faul i smanjio na minus četiri. Davidovac je pogodio za tri i u narednom napadu i održao Zvezdin priključak za Fenerom.

Gudurić je pogodio već treću trojku za turski tim, koji je poveo 16:9.

Enis je pogodio za Zvezdinu seriju 8:2, i smanjenje zaostatka – 17:22. Fenerbahče u drugoj četvrtini održava prednost na svojoj strani.

Fenerbahče je na minut pre kraja poluvremena stigao do dvocifrene prednosti – 40:29. Enis je na 11 sekundi pre isteka vremena pogodio za 31:40.

Bio je to i konačan rezultat poluvremena, u kome je Dilan Enis postigao najviše poena za domaćina – 10.

Crveno-beli su bili neubedljivi na startu drugog poluvremena, pa je tim Željka Obradovića serijom 8:1 povećao prednost na dosad najvećih 16 poena.

Zvezda je potpuno bezidejna, Fenerbahče predvođen Diksonom raspucan u nastavku, i već je 26 razlike nakon koša Kalinića.

Uoči poslednjih deset minuta, srpski šampion je imao svega 41 postignut poen, i čak 65 primljenih.

Pokušava Zvezda u poslednjoj četvrtini da smanji prednost, Ognjen Dobrić je aktraktivnih zakucavanjem podigao publiku na noge.

Na kraju poraz od 17 razlike, Bobi Dikson je bio najbolji na terenu, pogodio sedam trojki iz deset pokušaja, ukupno 25 poena, Kalinić je uz njega bio jedini dvocifreni sa deset poena, Gudurić je ubacio devet, koliko i Veseli.

Kod Zvezde jedini raspoložen bio je Davidovac sa deset poena, Enis je postigao deset, Dobrić je ubacio sedam.