ANGT: Stela Azura slomila Bajern

Euroleague 17. maj 201815:13 > 15:22
sport klub

Košarkaši Stela Azure ostvarili su triumf u prvom kolu grupne faze na završnom turniru juniorske Evrolige. Oni su slavili protiv ekipe Bajerna rezultatom 67:63 i to u poslednjim minutima meča.

Vodila se velika borba u dvorani „Aleksandar Nikolić“ tokom skoro čitavih 40 minuta.

Bajern, kome je to debitantski nastup na tom turniru, je u prvom periodu bio za nijansu bolji, ali je italijanski tim u drugom poluvremenu zaigrao mnogo čvršće u odbrani, pa je tim Demonda Grina sve teže pronalazio rešenja u napadu.

U ključnim trenucima za Stela Azuru razigrao se Pol Eboa, koji je postigao 15 poena. Pratio ga je Alesandro Ćipola sa 14, a dvocifren je još bio i Luka Konti sa 11 poena.

U redovima Bajerna istakao se Bruno Vrcić sa 20 poena.

U prvom kolu grupne faze pobede su do sada ostvarili Real Madrid i Lijetuvos Ritas u grupi A, a zatim i Stela Azura u Grupi B.

U poslednjem meču dana u okviru B grupe sastaju se Crvena zvezda i Huventud. Taj meč je na programu od 15 časova, uz direktan prenos na Sport klub 1.

Juniorski završni turnir Evrolige igra se od 17. do 20. maja u Beogradu.