PAO se namučio u derbiju

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su u derbiju grupe D Union Olimpiju 95:88, ali tek posle produžetka u meču osmog kola.

Tim iz Ljubljane dugo je kontrolisao rezultat, ali je u poslednjih deset minuta izgubio šutersku bitku jer je PAO bio uspešniji u najefikasnijoj četvrtini i izborio produžetak.

Domaćin je bio bolji u dodatnih pet minuta i osvojio prvo mesto u grupi. Trio Diamantidis-Focis-Batist je predvodio “zelene“ sa ukupnim indeksom 70.

Dimitris Diamantidi je postigao 16 poena i imao čak 11 asistencija, Antonis Focis je bio najefikasniji sa 17 poena i devet skokova, dok je Majk Batist dodao 14 poena uz 10 skokova. Milenko Tepić nije briljirao, imao je samo dva poena (0/4 iz igre) uz po skok i ukradenu loptu za 11 minuta.

Keni Gregori je sa 19 poena bio najefikasniji kod gostiju, 16 je dodao Vlado Ilievski uz šest asistencija ali i isto toliko izgubljenih lopti. 15 poena ubacio je Sašo Ožbolt uz pet skokova, po triu asistencije i ukradene, te četiri izgubljene lopte.