EL: Obradovićev tajni adut srušio Himki

Euroleague 17. okt 201821:38 > 21:40
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea došli su do nove pobede u Evroligi, pošto su savladali Himki 93:85 u drugom kolu, a njihov rival je doživeo i drugi poraz ove sezone.

U prvom poluvremenu su i jedni i drugi bili šuterski raspoloženi, a Fenerbahče je iskoristio vrlo lošu odbranu rivala i ubacio 54 poena i imao velikih plus 11. Zanimljivo je da su obe ekipe u prvoj četvrtini pogodile po pet trojki iz šest pokušaja.

Trener gostiju Barcokas je na poluvremenu izjavio da je vrlo nezadovoljan zalaganjem svojih igrača i odbranom svog tima koju je nazvao „odvratnom“. Reakcija njegovih igrača je ubrzo stigla, Fener je četiri i po minuta bio bez koša u trećoj četvrtini, a Himki je stigao na minus 1.

Željko Obradović je sačuvao svoj tajni adut za poslednjih 14 min kada je na parket poslao Alija Muhameda. Iskusni plejmejker je bio ključni igrač, pogodio je četiri trojke iz pet pokušaja.

Najefikasniji kod domaćih bio je Nikolo Meli sa 16 poena, a sve je postigao u prvom poluvremenu. Muhamed je dao 14, kao i Luiđi Datome, dok je Jan Veseli postigao12, a Nikola Kalinić 10. Marko Gudurić je meč završio sa pet poena.

Na drugoj strani je ponovo briljirao Aleksej Šved sa 26 poena i šest asistencija, ali je imao i šest izgubljenih lopti. Dvocifreni su bili još Kroker sa 17, Miki sa 12 i Gil sa 10 poena.

U narednom kolu Fenerbahče već u petak gostuje Žalgirisu, dok Himki dočekuje Anadolu Efes.