"Stotka" Panatinaikosa za novi poraz Granke

Euroleague 18. okt 201821:58 > 22:00
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Panatinaikosa slavili su u meču trećeg kola Evrolige protiv ekipe Gran Kanarije rezultatom 102:87.

Panata je tako upisala drugi trijumf u elitnom takmičenju, dok je španska ekipa pretrpela drugi poraz.

Najbolji u pobedi grčkog tima bili su Kit Lengford i Lukas Lekavičijus sa po 16 poena, pratio ih je Janis Papapetru sa 15 koševa, a dvocifreni su bili i Nikos Papas sa 13 i Dešon Tomas sa 12 poena.

U redovima Granke istakao se Markus Erikson i Kristofer Evans sa po 15 poena, 12 je dodao Klevin Hanah, dok je Luk Fišer postigao 10 poena.

Domaći tim bio je bolji rival tokom svih 40 minuta, a Gran Kanariji je rezultatski pripala samo poslednja četvrtina, što nije bilo dovoljno da tim Salvadora Maldonada Ruiza napravi iznenađenje i stigne do preokreta.

Atinjani u sledećem kolu dočekuju Žalgiris, dok će Gran Kanarija ugostiti moskovski CSKA.

Sve mečeve elitnog takmičenja možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport kluba.