EL: Sjajni Micov i plus 13 – malo je to za CSKA

Euroleague 8. nov 201822:38 > 22:41
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši CSKA iz Moskve mučili su se u Milanu, ali su posle preokreta pobedili Emporio Armani sa 90:85 i zadržali maksimalan učinak posle šest mečeva u Evroligi.

Armejci su se na vrhu tabele izjednačili sa Real Madridom, koji je deklasirao Makabi u Tel Avivu, dok je italijanski tim posle tri uzastopne pobede zabeležio drugi poraz.

Moskovljani su odlično počeli duel u Mediolanum Forumu (0:7), ali je Armani brzo odgovorio i uspostavio ravnotežu. Ekipa iz Milana je središnji deo treće četvrtine odigrala kao u transu i u 28. minutu prvak Italije imao je maksimalnih 13 poena viška (64:51).

Ipak, Armejci su brzo uzvratili serijom 17:2 za vođstvo u 31. minutu 68:66. Domaći su uspevali da zadrže korak sa Moskovljanima sve do sredine poslednjeg perioda kada je CSKA poveo 77:71. Milanezi su imali odgovor, a Majk Džejms je trojkom na dva i po minuta pre kraja izjednačio na 80:80.

Nade tima Simonea Pjaniđanija do može do velikog trijumfa pokopali su Kori Higins i Kajl Hajns – 86:80 tačno minut pre kraja.

Rusku ekipu predvodili su Higins sa 23 poena, Nando de Kolo je dodao 18, uz po 4 skoka i asistencije, Vil Klajburn je upisao 14, Alek Peters 10, a Serhio Rodrigez 5 poena i 10 asistenicija.

U domaćem timu sjajan je bio nekadašnji igrač Moskovljana Vladimir Micov sa 24 poena (6/10 za dva, 3/8 za tri, 3/3 slobodna bacanja), 3 skoka, po 4 asistencije i izgubljene lopte i jednom ukradenom loptom za 35 minuta, Džejms (1/9 za tri) je imao 16 poena, 6 skokova i 12 asistencija, Arturas Gudaitis je takođe postigao 16, a Dairis Bertans 12 poena. U timu iz Milana nije bilo povređenog Nemanje Nedovića.

CSKA u sledećem kolu gostuje sve boljem Bajernu, a Italijani u Istabulu igraju protiv Darušafake.