Pešić osvojio Kaunas, Žalgiris kod kuće 0/4

Matthias Hangst, Getty Images Sport

Košarkaši Barselone slavili su u meču sedmog kola Evrolige protiv Žalgirisa u gostima rezultatom 85:88 i to posle produžetka.

Iako je tim Svetislava Pešića tri i po minuta pre kraja vodio 11 poena razlike, usledila je serija Žalgirisa 13-2, koja je litvanskoj ekipi donela produžetke.

Katalonski tim je u prvoj deonici bio bolji rival, pa je posle prvih deset minuta imala pet poena prednosti (23:18).

Ipak, ekipa iz Kaunasa nije dozvoljavala protivniku da stigne do velike prednosti ni u jednom trenutku, pa je do samog kraja meča pretila izabranicima Svetislava Pešića.

Dva minuta pre kraja Barselona je imala samo pet poena prednosti, ali ekipa Šarunasa Jasikevičijusa se nije predavala. Ušlo se u neizvesnu završnicu, a ključne poene u tim trenucima za Barselonu postigao je Ertel. Sa druge strane, Volters i Vajt doveli su Žalgiris do izjednačenja. Hanga je promašio „zicer“, a Žalgiris dobio napad za pobedu.

Brendon Dejvis nije uspeo da pogodi, pa se otišlo u produžetke.

Pitanje pobednika rešeno je poenima Anta Tomića, Kevina Pengosa i Krisa Singltona.

Barselonu je do trijumfa vodio Kajl Kjurik sa 15 poena.  Pratili su ga Ante Tomić sa 14 i Ertel i Jaka Blažič sa po 11 poena.

U redovima Žalgirisa istakao se Aron Vajt sa 21 poenom. Nejt Volters dodao je 19 poena, dok je Brendon Dejvis postigao 12.

Barsa je stigla do pete pobede u elitnom takmičenju, dok je Žalgiris zabeležio četvrti poraz i još uvek je bez pobede pred svojom publikom

Sve mečeve Evrolige pratite na kanalima Sport kluba.