Srbi sjajni u Pireju! Nikola sve pogodio, Vasa sjajan

Euroleague 13. dec 201819:24 > 19:31
Euroleague Basketball

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Anadolu Efes u Pireju u utakmici 12. kola Evrolige 88:81, a odlične partije pružili su srpski reprezentativci Nikola Milutinov i Vasilije Micić.

Crveno-beli su sa skorom 7-5 zadržali priključak sa vodeća četiri tima, dok je Efes upisao četvrti poraz, odnosno drugi uzastopni.

Olimpijakos je odlično počeo duel u dvorani „Mira i prijateljstva“ i u finišu tog dela meča vodio je sa 23:8. Efes je, ipak, uspeo da se vrati u drugom periodu i na poluvreme ode sa samo dva poena minusa (48:46).

U prvih 20 minuta blistao je cerntar crveno-belih Nikola Milutinov sa 10 poena (5/5 iz igre).

Gosti iz Istanbula predvođeni raspoloženim Vasilijem Micićem su u istom tempu nastavili i u trećoj četrvtini, tako da je tim Dejvida Blata prvi koš iz igre postigao tek u šestom minutu – 53:55.

Micić je u trećem periodu postigao dve od svoje četiri trojke i pred odlučujućih 10 minuta na kontu je imao 20 poena.

U poslednjoj deonici Olimpijakos je serijom 8:0 preokrenuo na 74:73, kasnije je Aleks Tupan ubacio drugu trojku u ovom periodu utakmice za 79:77. Potom je Micić sjajno zakucao (79:79), a mini serijom 4:0 crveno-beli su napravili veliki korak ka trijumfu.

U presudnim trenucima trener Olimpijakosa se odlučio da upari Strelnikesa i Ledeja, a ne Vilijams-Gosa ili Spanulisa sa Milutinovim, i ovaj potez mu se isplatio. Sedmu pobedu grčkom timu obezbedio je Strelnieks sa linije penala (85:80).

Milutinov je meč završio bez promašaja iz igre – 15 poena (7/7 za dva, 1/3 slobodna bacanja), uz 9 skokova i po asistenciju i ukradenu loptu za 26 minuta, Tupan je upisao 19, a Spanulis, Strelnieks, Printezis i Ledej po 10 poena.

U poraženoj ekipi Micić je bio najefikasniji sa 24 poena (5/6 za dva, 4/7 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz skok, 6 asistencija, ali i 5 izgubljenih lopti za 35 minuta, dok je Šejn Larkin zabeležio 20 poena.