Kasno buđenje Budućnosti, peti trijumf Granke

Euroleague 14. dec 201820:30 > 22:43
KK Crvena zvezda

Košarkaši Budućnosti poraženi su na gostovanju Gran Kanariji rezultatom 95:85 u 12. kolu Evrolige

Podgoričani su tako pretrpeli deveti poraz u elitnom takmičenju, dok je Gran Kanarija ostvarila peti trijumf.

Start meča u Las Palmasu obeležila je potpuno ujednačena igra oba tima, ali je domaći tim već u drugoj četvrtini praktično rešio pitanje pobednika.

Ipak, tim Aleksandra Džikića se probudio u poslednjoj deonici, kada je minut pre kraja utakmice uspeo da stigne do samo šest poena zaostatka, uprkos vođstu Granke tokom većeg dela utakmice od +22.

Ipak, to nije bilo dovoljno da crnogorski tim izbegne deveti poraz u sezoni.

Najbolji u pobedi Granke bio je Markus Erikson sa 15 poena, dva manje postigao je Balvin dok su po 12 ubacili Rabaseda i Nikola Radičević, koji je svoj dabl-dabl učinak kompletirao sa još 11 asistencija.

U ekipi Budućnosti najbolji je bio Edvin Džekson sa 15 poena. Pratio ga je Alen Omić sa 12, dok su po 10 ubacili Nemanja Gordić i Petar Popović.

Budućnost će u sledećem kolu gostovati Efesu, a zatim će u Morači dočekati Fenerbahče.

Sve mečeve elitnog takmičenja pratite na kanalima Sport kluba.

Tok meča možete pratiti ovde:

Start meča u Gran Kanarija dvorani obeležila je potpuno ujednačena borba na obe strane.

Među Podgoričanima su pogađali Nemanja Gordić, Suad Šehović, Alen Omić i Edvin Džekson, dok se sa druge strane istakao bivši košarkašk Crvene zvezde Nikola Radičević.

Budućnost je posle sedam minuta igre u Las Palmasu imala samo pola koša prednosti (16:15).

Granka je u drugoj deonici uspela da stigne do značajne prednosti, a tri minuta do kraja prvog dela igre španski tim stigao je do 15 poena prednosti (43:28).

Tome je pomogla i činjenica da košarkaši Budućnosti tri minut u drugom periodu nisu postigli koš.

Do kraja prvog dela igre ekipa Gran Kanarija potpuno je deklasirala Podgoričane i na pauzu otišla sa 22 poena prednosti – 56:34.

Bolje je otvorila Budućnost drugo poluvreme, uspela da se odbrani nekoliko puta, ali ni to nije bilo dovoljno da umanji zaostatak. Četiri minuta pre isteka treće deonice Granka je imala 22 poena prednosti – 70:48.

Rutinski je Gran Kanarija privela treću četvrtinu kraju – 82: 57.

Poslednju deonicu obeležilo je potpuno buđenje Budućnosti, a Podgoričani su uspeli da priđu na 12 poena zaostatka. Tim Aleksandra Džikića je u prvih sedam minuta poslednje četvrtine dozvolila samo devet poena protivniku, a postigao je 22.