Armija pokorila Barselonu

Euroleague 25. jan 201922:49 > 22:54
Turkish Airlines EuroLeague

CSKA je slavio u jednom od derbija 20. kola Evrolige na gostovanju protiv Barselone 84:76.

Meč u Blaugrani obilovao je preokretima, ali je izabranike Karija Pešića koštao finiš treće četvrtine. Do tada Barselona je kontrolisala dešavanja i rezultat, a stekla je u trećoj deonici i devet poena prednost 59:50. Međutim, usledila je serija 13-2 Armejaca za potpuni preokret. U poslednjoj četvrtini odlična odbrana gostiju, koji su u završnih 10 minuta primili samo 15 poena i na kraju rutinski priveli meč kraju.

U pobedničkom timu Nando de Kolo je bio najefikasniji sa 25 poena, uz sjajan šut za tri poena 7/10. Pratio ga je Nikita Kurbanov sa 17 poena. Na drugoj strani Viktor Klaver je postigao 17, a Kevin Serafan 14 poena.

CSKA je treći na tabeli sa skorom 15-5, dok je Barselona šesta sa 11-9. U narednom kolu CSKA sledećeg petka dočekuje Budućnost, dok ekipa Svetislava Pešića dan ranije gostuje Olimpijakosu.