Makabi pobedio za Partizan!

Euroleague 16. dec 201022:55 > 22:57

Makabi je odigrao časno i savladao Himki rezultatom 80:76 (18:15, 12:22, 29:18, 21:21) u devetom kolu A grupe Evrolige. Trijumf tima iz Tel Aviva automatski znači i da je srpski šampion Partizan izborio plasman u Top 16 fazu Evrolige, posle dobijene drame protiv Prokoma. „Ponos Izraela“ nije želeo da se igra sa ponosom i ugledom, iako mu meč sa Himkijem osim prestiža nije donosio ništa.

Činilo se posle prvog poluvremena da će Himki doći do zlatna vredne pobede u „Nokija areni“, ali je tim Dejvida Blata sjajnom igrom u trećoj deonici preokrenuo rezultat. Predvođeni Džemerijem Pargom Makabi je preuzeo kontrolu nad rezultatom, a u stopu su ga pratili Gaj Pnini, Sofoklis Skorcijanidis i David Blu. Gosti su uspeli poslednji put da priprete u 39. minutu (74:70), ali je sjajni Pargo odbio napade.

Sjajni američki plej zabeležio je 18 poena, Pnini je ubacio 15, dok je Skorcijanidis postigao 13 poena. Kit Lengford (20 poena) i Zoran Planinić (10 poena, sedam skokova) bili su premalo da se tim iz Podmoskovlja plasira u Top 16 Evrolige.