Druga pobeda Fenera zaredom, nazire li se kraj krize?

Euroleague 28. nov 201920:31 > 20:37
Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši istanbulskog Fenerbahčea pobedili su na domaćem terenu Himki rezultatom 89:76 u 11. kolu Evrolige i tako stigli do tek četvrte pobede u elitnom takmičenju.

Posle prve dve četvrtine u kojima je Janis Tima držao ruskit tim, u drugom poluvremenu su košarkaši Fenera zaigrali agresivniju odbranu i zatvorili šut za tri poena gostiju. Poentirali su iz kontri, a Himki je u trećoj deonici ubacio samo šest poena, pa je tim Željka Obradovića stekao kapitalnu prednost.

Najbolji u Feneru bili su Luiđi Datome sa 20 poena i 4 skoka, a Melih Mahmutolu imao je 19, koliko je ubacio i Kostas Slukas, dok je 12 imao Derik Vilijams.

Srpski reprezentativac Nikola Kalinić nije nastupio zbog povrede nosa, koju je zadobio pretohdnog vikenda, a centar Vladimir Štimac imao je 2 poena (1/1 iz igre), 1 skok, 1 faul i 1 izgubljenu loptu za 4 minuta na terenu. Tarik Biberović se nije upisao u strelce (0/3) za 5 minuta na parketu.

U ekipi Himkija fantastično je krenuo Janis Tima, koji je imao 26 poena, od kojih je čak 24 ubacio u prvom poluvremenu. Letonac je šutnuo čak 14 trojki, a ubacio je tek pet. Entoni Gil je dodao 18 poena za goste. Stefan Jović imao je 2 poena i 6 asistencija za 16 minuta na terenu.

Fenerbahče je sada na skoru od četiri pobede i sedam poraza, a Himki je sada na 6-5. U narednoj rundi turski tim će u Istanbulu dočekati berlinsku Albu, dok će Himki ugostiti Barselonu.

Generalni menadžer Armanija Hristos Stavropulos je govorio pred gostovanje italijanskog giganta Olimpijakosu o konfliktu između dva najveća grčka kluba.