Srpski košarkaši se pretplatili na trojke za pobedu

Euroleague 16. dec 201921:38 > 21:39
Podeli:
Martin Hangen/Euroleague Basketball via Getty Images

Izvanredna nedelja je iza srpskih košarkaša koji su pogodili nekoliko šuteva za pobedu u samim završnicama mečeva.

Ezra Shaw/Getty Images

Već na startu sedmice sve naslove u domaćim i inostranim medijima zauzeo je Nemanja Bjelica, koji je u poslednjoj sekundi pogodio trojku sa velike udaljenosti za pobedu Sakramenta nad Hjustonom 119:118.

Tako je krunisao svoju dobru igru na toj utakmici, a već u sledećem meču njegovu ulogu preuzeo je Bogdan Bogdanović – na 13 sekundi do kraja posle dobre finte pogodio je trojku za trijumf nad Oklahoma Sitijem 94:93.

https://youtube.com/watch?v=L49NLDp0B58

Tako su Kingsi ostvarili dve važne pobede, Bogdanović je u pobedi nad Voriorsima dao 25 poena, ali je utisak pokvario poraz od slabašnog Njujorka, i to posle +16. Ipak, bila je to uspešna sedmica za srpski dvojac – Bogdan je samo jednom šutirao ispod 50% iz igre, a Bjelica utiče na igru na razne načine i zadržao je ulogu u timu uprkos povratku Marvina Beglija, mada uz za nijansu manju minutažu.

Nagetsi su u seriji od tri pobede, a u sva tri ta meča Nikola Jokić dao je najmanje 20 poena, a protiv Tandera je zabeležio i tripl-dabl.

Posle meča sezone sa Pelikansima prošle nedelje, Boban Marjanović neshvatljivo nije dobio ni minut od tada, Marko Gudurić muči se da se sa malom minutažom nametne u Grizlisima, dok je Alen Smailagić odigrao dva meča u Dži ligi za Santa Kruz Voriorse – u prvom je dao 16, u drugom 25 poena (5-7 za tri).

Vladimir Micov ne samo da se posle povrede vratio na parket ranije od predviđenog, već je na četiri sekunde do kraja ubacio trojku za pobedu svog Armanija nad Venecijom 71:70.
U Španiji je Dejan Kravić dao 17 poena, a blistao je tandem Andore Todorović-Musli – u dva meča, u Evrokupu i ACB ligi, Musli je zbirno ubacio 31, a Todorović 30 poena.

Povezano

Efes i Fenerbahče igrali su dvaput prethodne sedmice, oba puta slavili su Pivari – Micić je odigrao solidno, mada ne u skladu sa svojim visokim standardima, a Kalinić je u evroligaškom okršaju dao 10 poena.

Sjajan je bio Vladimir Lučić sa 19 poena u pobedi Bajerna nad Zenitom, Dušan Ristić ubacio je 22 poena za Astanu protiv CSKA, dok je Stevan Jelovac postigao 19 poena za Gazijantep.

U ligama nižeg kvaliteta Luka Igrutinović je u Češkoj bio nadomak tripl-dabla (17+9+11), Mitrović i Radukić su u Slovačkoj ubacili po 21 poen, Saša Borovnjak zabeležio je 22 u Portugalu, Dejan Borovnjak 25 u Rumuniji (Stefan Andrejević 21), u Poljskoj je Mijović dao 23…

Matthew Stockman/Getty Images

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz od Siksersa 97:92 – 15p (7-13 iz igre za 33 min), 7sk, 11ast
pobeda nad Blejzersima 114:99 – 20p (7-14 iz igre za 31 min), 11sk, 6ast
pobeda nad Tanderom 110:102 – 28p (11-14 iz igre za 35 min), 14sk, 12ast
pobeda nad Niksima 111:105 – 25p (10-22 iz igre za 36 min), 10sk, 5ast
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), pobeda nad Rokitsima 119:118 – 17p (6-14 iz igre za 30 min), 5sk, 4ast
pobeda nad Tanderom 94:93 – 10p (4-8 iz igre za 32 min), 5sk.
poraz od Niksa 103:101 – 12p (3-9 iz igre za 27 min), 2sk, 7ast
pobeda nad Voriorsima 100:79 – 2p (1-2 iz igre za 23 min), 3sk, 4ast
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda nad Rokitsima 119:118 – 13p (5-11 iz igre za 32 min), 3sk, 1ast
pobeda nad Tanderom 94:93 – 17p (7-12 iz igre za 29 min), 3sk.
poraz od Niksa 103:101 – 14p (5-10 iz igre za 29 min), 1sk, 1ast, 3 izg. lopte
pobeda nad Voriorsima 100:79 – 25p (9-11 iz igre za 24 min), 5sk, 5ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
Boban Marjanović (Dalas Meveriks), nije ulazio u igru
Marko Gudurić (Memfis Grizlis), pobeda nad Voriorsima 110:102 – 2p (1-3 iz igre za 12 min), 1sk.
pobeda nad Sansima 115:108 – 3p (1-1 iz igre za 6 min), 1sk, 1ast
poraz od Baksa 127:114 – bez poena (0-5 iz igre za 13 min), 2sk.
pobeda nad Vizardsima 128:111 – 4p (1-4 iz igre za 17 min), 3sk, 2ast
Alen Smailagić (Santa Kruz Voriors, G League), pobeda nad Agua Kalijenteom 130:114 – 16p (6-11 iz igre za 26 min)
pobeda nad Severnom Arizonom 110:100 – 25p (9-16 iz igre za 31 min), 6sk, 2ast

Španija

Vanja Marinković (Valensija), pobeda nad Žalgirisom 86:82 – 4p (1-2 iz igre za 13 min), 1sk, 1ast
pobeda nad Estudijantesom 79:63 – 9p (4-6 iz igre za 10 min), 2sk.
Nikola Radičević (Gran Kanarija), pobeda nad Obradoirom 102:100 – 7p (3-5 iz igre za 27 min), 3sk, 3ast, 3 izg. lopte
Aleksa Avramović (Unikaha), pobeda nad Oldenburgom 108:68 – 3p (1-2 iz igre za 6 min)
protiv Barselone nije bio u timu
Dragan Milosavljević (Unikaha) – ne igra zbog povrede;
Nemanja Dangubić (Estudijantes), poraz od Valensije 79:63 – 2p (1-4 iz igre za 15 min), 3sk, 1ast
Goran Huskić (Burgos), ne igra zbog povrede
Oliver Stević (Burgos), poraz od Bilbaa 95:93 – 4p (2-4 iz igre za 18 min), 2sk, 1ast
Dejan Kravić (Obradoiro), poraz od Gran Kanarije 102:100 – 17p (6-11 iz igre za 31 min), 6sk.
Luka Mitrović (Manresa), pobeda nad Huventudom 106:104 – 6p (3-4 iz igrte za 18 min), 2sk, 4ast
Aleksandar Cvetković (Manresa), nije bio u timu
Dejan Musli (Andora), pobeda nad Makabi Rišonom 84:61 – 15p (6-10 iz igre za 20 min), 7sk, 1ast, 4 izg. lopte
poraz od Tenerifa 86:76 – 16p (6-10 iz igre, 4-10 penali za 26 min), 10sk, 2ast
Dejan Todorović (Andora), pobeda nad Makabi Rišonom 84:61 – 14p (5-8 iz igre za 23 min), 10sk, 5ast
poraz od Tenerifa 86:76 – 16p (6-13 iz igre za 25 min), 7sk, 1ast
Strahinja Gavrlilović (Breogan, druga liga), poraz od Palme 102:84 – 14p (7-10 iz igre za 22 min), 3sk, 1ast
Kosta Janković (Kaseres, druga liga), nije bio u timu
Milan Nikolić (Kaseres, druga liga), poraz od Alikantea 65:63 – 5p (2-6 iz igre za 17 min), 2sk, 1ast
Darko Balaban (Ourense, druga liga), poraz od Melilje 80:75 – 14p (5-11 iz igre za 31 min), 5sk, 3ast
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), pobeda nad Ueskom 90:76 – 17p (2-5 iz igre, 12-15 penali za 20 min), 1sk, 1ast
Vasilije Vučetić (Ueska, druga liga), poraz od Kastelja 90:76 – 12p (5-13 iz igre za 27 min), 7sk.
Filip Đuran (Korunja, druga liga), pobeda nad Valjadolidom 83:81 – 10p (4-7 iz igre za 16 min), 1sk.
Nikola Cvetinović (Almansa, druga liga), pobeda nad Marinom 79:74 – 14p (7-10 iz igre za 29 min), 4sk, 1ast

VTB i Rusija

Stefan Jović (Himki), pobeda nad Albom 104:87 – 5p (2-2 iz igre za 14 min), 3ast
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), pobeda nad Partizanom 83:76 – 3p (1-2 iz igre za 20 min), 2sk.
pobeda nad Parmom 83:75 – bez šuta iz igre, 2sk. za 4 min.
Branko Mirković (Cmoki Minsk), poraz od Zijelone Gore 102:96 – 11p (3-10 iz igre za 25 min), 6ast
Nikola Rebić (Jenisej), tim nije igrao
Dušan Ristić (Astana), poraz od CSKA 104:91 – 22 p (11-18 iz igre za 36 min, 10sk, 4ast
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad CSKA 2 87:80 – 25p (9-19 iz igre za 30 min), 3sk, 1ast

Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), poraz od Efesa 81:73 – 10p (4-8 iz igre za 20 min), 4sk.
poraz od Efesa 79:66 – 4p (2-5 iz igre za 26 min), 4sk, 5ast
Vladimir Štimac (Fenerbahče), poraz od Efesa 81:73 – bez šuta iz igre, 1sk. za 3 min.
poraz od Efesa 79:66 – nije bio u timu
Vasilije Micić (Anadolu Efes), pobeda nad Fenerbahčeom 81:73 – 6p (3-8 iz igre za 37 min), 1sk, 5ast, 5 izg. lopti
pobeda nad Fenerbahčeom 79:66 – 15p (5-14 iz igre za 32 min), 2sk, 4ast
Stevan Jelovac (Gazijantep), poraz od Bešiktaša 78:73 – 19p (6-8 iz igre za 24 min), 4sk.

Italija

Vladimir Micov (Armani Milano), poraz od Asvela 89:82 – 7p (1-3 iz igre za 24 min), 5sk, 3ast
pobeda nad Venecijom 71:70 – 11p (4-11 iz igre za 22 min), 3sk, 2ast
Nemanja Nedović (Armani Milano), ne igra zbog povrede
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja), pobeda nad Promiteasom 88:75 – 8p (2-4 iz igre za 25 min), 3sk, 7ast
pobeda nad Brindizijem 99:87 – 10p (4-12 iz igre za 25 min), 2sk, 10ast
Stefan Marković (Virtus Bolonja), pobeda nad Promiteasom 88:75 – 2p (0-2 iz igre za 24 min), 2sk, 5ast, 2 ukr. lopte
pobeda nad Brindizijem 99:87 – 5p (1-4 iz igre za 23 min), 6sk, 7ast
Stefan Nikolić (Virtus Bolonja), pobeda nad Promiteasom 88:75 – 0-1 iz igre za 1 min.
pobeda nad Brindizijem 99:87 – nije ulazio u igru
Vasilije Pušica (Pezaro), poraz od Varezea 103:87 – 3p (1-4 iz igre za 34 min), 5sk, 6ast
Vojislav Stojanović (Kremona), nije bio u timu

Nemačka

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Zenitom 77:69 – 17p (5-8 iz igre za 30 min), 5sk, 3ast
Stefan Peno (Alba) – ne igra zbog povrede;
Bogdan Radosavljević (Alba), pobeda nad Miteldojčerom 82:77 – 2p (1-2 iz igre za 4 min), 1sk.
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz od Ulma 86:80 – 6p (2-6 iz igre za 19 min), 2sk, 1ast
Dejan Kovačević (Krajlshajm), tim nije igrao
Aleksandar Marelja (Braunšvajg), pobeda nad Bambergom 69:60 – 7p (3-7 iz igre za 25 min), 6sk, 2ast
Strahinja Mićović (Miteldojčer), poraz od Albe 82:77 – 9p (3-10 iz igre za 32 min), 7sk, 3ast
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz od Albe 82:77 – bez poena (0-4 iz igre za 33 min), 2sk, 10ast

Photo by Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz od Real Madrida 93:77 – 6p (3-4 iz igre za 17 min), 3sk.
Stefan Janković (AEK), nije bio u timu
Milenko Tepić (Iraklis), poraz od Promiteasa 72:70 – 5p (2-6 iz igre za 31 min), 6sk, 1ast

Belgija

Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Šarlroom 82:80 – 7p (2-4 iz igre za 31 min), 3sk, 7ast
Miloš Bojović (Lijež), tim nije igrao
Milan Samardžić (Spiru Šarlroa), poraz od Ostendea 82:80 – bez poena (0-2 iz igre za 5 min)

Slovačka

Saša Avramović (Iskra Svit), tim nije igrao
Nemanja Barać (Inter Bratislava), nije bio u timu
Nikola Gaćeša (Prjevidza), tim nije igrao
Oliver Tot (Žilina), pobeda nad Rikerom 77:72 – 3p (1-7 iz igre za 19 min), 5sk, 1ast
Aleksandar Radukić (Handlova), pobeda nad Novom Vesi 83:75 – 21p (9-18 iz igre za 31 min), 7sk, 1ast
Stefan Mitrović (Handlova), pobeda nad Novom Vesi 83:75 – 21p (10-14 iz igre za 38 min), 4sk, 7ast

Poljska

Nikola Jevtović (Slam Stal), poraz od Starta 84:72 – 8p (4-8 iz igre za 31 min), 8sk.
Milivoje Mijović (Gljivice), pobeda nad Legijom 95:94 – 23p (7-11 iz igre za 34 min), 11sk, 1ast
Milan Milovanović (Legija), porza od Gljivica 95:94 – 12p (6-8 iz igre za 28 min), 2sk.

Češka

Filip Vukosavljević (Dečin), poraz od Opave 87:70 – 12p (4-7 iz igre za 21 min), 3sk, 9ast
Luka Igrutinović (Kolin), poraz od Nimburka 114:75 – 17p (3-12 iz igre za 32 min), 9sk, 11ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
Peđa Stamenković (Kralovšti Sokoli), poraz od Usti n/Labema 81:78 – 8p (2-7 iz igre za 35 min), 8sk, 9ast
Đorđe Tresač (Kralovšti Sokoli), poraz od Usti n/Labema 81:78 – 10p (3-6 iz igre za 28 min), 1sk, 2ast
Marko Stevanović (USK Prag), pobeda nad Olomoucokom 84:77 – 6p (3-7 iz igre za 28 min), 4sk, 3ast

Rumunija

Andrija Bojić (Voluntari), pobeda nad Medijasom 85:83 – 13p (5-9 iz igre za 28 min), 5sk, 4ast
Dejan Borovnjak (Voluntari), pobeda nad Medijasom 85:83 – 25p (10-14 iz igre za 35 min), 9sk, 2ast
Mihajlo Bogdanović (CSM Galati), pobeda nad Mirkureom 95:77 – 10p (5-11 iz igre za 26 min), 9sk, 3ast
Mladen Jeremić (Dinamo Bukurešt), poraz od Sibijua 89:88 – 18p (5-14 iz igre za 44 min), 8sk, 2ast
Andreja Milutinović (Dinamo Bukurešt), nije bio u timu
Strahinja Jovanović (Steaua Bukurešt), nije bio u timu
Nikola Marković (Oradea), pobeda nad Kluž Napokom 82:74 – 7p (2-7 iz igre za 26 min), 3sk, 4ast
Pavle Reljić (Oradea), pobeda nad Kluž Napokom 82:74 – 2p (1-1 iz igre za 10 min), 2sk. Adam Adam Mirković (Temišvar), nije bio u timu
Nikola Pešaković (Temišvar), pobeda nad Steauom 84:79 – 7p (3-9 iz igre za 27 min), 3sk, 2ast
Nikola Silađi (Medijas), nije bio u timu
Stefan Nikolić (Medijas), poraz od Voluntarija 85:83 – 14p (5-12 iz igre za 31 min), 3sk, 9ast
Đorđe Simeunović (Fokšani), meč prekinut
Danilo Tasić (Pitešti), tim nije igrao
Jovan Đurasović (Targu Điu), poraz od Konstance 68:67 – 12p (4-9 iz igre za 33 min), 5sk, 3ast
Stefan Andrejević (Targu Điu), poraz od Konstance 68:67 – 21p (8-12 iz igre za 33 min), 3sk, 1ast

Bugarska

Petar Vuković (Jambol), poraz od Beroea 114:76 – 15p (6-11 iz igre za 30 min), 8sk, 2ast
Igor Kesar (Rilski), pobeda nad Černomorecom 115:68 – 15p (4-4 iz igre, 5-10 penali za 17 min), 2sk, 1ast
Marko Radonjić (Balkan), pobeda nad Akademikom 101:78 – 11p (3-6 iz igre za 23 min), 3sk, 4ast
Milenko Veljković (Černomorec), poraz od Rilskog 115:68 – 8p (3-8 iz igre za 28 min), 9sk.
Koča Jovović (Černo More), poraz od Levskog 100:60 – 10p (4-8 iz igre za 32 min), 3sk, 4ast

Mađarska

Nemanja Aleksandrov (JP Auto JKSE), poraz od DEAC 83:66 – 6p (2-10 iz igre za 26 min), 1sk, 2ast
Aleksa Brbaklić (JP Auto JKSE), poraz od DEAC 83:66 – 12p (6-9 iz igre za 19 min), 7sk, 2ast
Đorđe Pantelić (JP Auto JKSE), poraz od DEAC 83:66 – 6p (3-7 iz igre za 25 min), 2sk, 1ast
Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz od Kapošvara 87:62 – 21p (6-11 iz igre za 29 min), 1sk, 1ast
Stefan Balmazović (Sedek), pobeda nad Oroslanjem 91:84 – 23p (9-15 iz igre za 39 min), 3sk, 3ast
Miloš Milisavljević (Sedek), pobeda nad Oroslanjem 91:84 – 17p (7-13 iz igre za 31 min), 5sk, 6ast
Milivoje Božović (Oroslanj), nije ulazio u igru
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), poraz od Šoprona 91:73 – 20p (7-11 iz igre za 19 min), 4sk.
Rastko Dramićanin (Kapošvar), pobeda nad KTE Dunom 87: 62 – 9p (3-6 iz igre za 22 min), 6sk, 1ast
Boris Krnjajski (Kapošvar), pobeda nad KTE Dunom 87: 62 – 2p (1-6 iz igre za 21 min), 4ast
Aleksandar Ponjavić (Kapošvar), pobeda nad KTE Dunom 87: 62 – 12p (5-10 iz igre za 23 min), 6sk, 4ast
Žarko Đurić (ZTE), pobeda nad Albom 88:86 – 9p (3-5 iz igre za 15 min), 4sk.
Slaven Čupković (Alba Fehervar), poraz od ZTE 88:86 – 1p (0-6 iz igre za 21 min), 1sk.
Marko Ljubičić (Alba Fehervar), poraz od ZTE 88:86 – 7p (1-5 iz igre za 30 min), 8sk, 7ast
Luka Marković (Alba Fehervar), poraz od ZTE 88:86 – 9p (3-10 iz igre za 20 min), 1sk.
Nemanja Krstić (Solnok), pobeda nad Atomeromuom 84:75 – 10p (3-7 iz igre za 33 min), 7sk, 3ast

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), poraz od Zankt Peltena 89:69 – 19p (7-13 iz igre za 33 min), 1sk, 2ast
Marko Kolarić (Zankt Pelten), pobeda nad Kapfenbergom 89:69 – 14p (6-9 iz igre za 36 min), 10sk, 1ast
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda nad Gracom 92:84 – 22p (8-12 iz igre za 27 min), 5sk, 6ast
Nikica Nikolić (Arkadija), poraz od Beča 100:67 – bez poena (0-4 iz igre za 19 min), 1sk.
Nikola Letić (Vels), pobeda nad Timbervulvsima 83:61 – 4p (2-4 iz igre za 16 min), 3sk, 1ast

Gruzija

Nikola Vujović (Batumi), tim nije igrao
Đorđe Milosavljević (TSU), pobeda nad Dinamo Tbilisijem 87:71 – 11p (5-11 iz igre za 28 min), 5sk, 3ast
Nikola Tadić (Rustavi), poraz od Titebija 71:66 – 3p (1-8 iz igre za 18 min), 5sk.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Ilabumom 84:63 – 22p (8-10 iz igre za 28 min), 5sk, 1ast
Stefan Đukić (CAB Madeira), poraz od Sportinga 76:62 – 14p (6-10 iz igre za 26 min), 8sk, 3ast

Švajcarska

Daniel Anđelković (Masanjo), pobeda nad Friburgom 79:71 – 3p (1-1 iz igre za 18 min), 4sk.
Dušan Mlađan (Masanjo), pobeda nad Friburgom 79:71 – 8p (3-12 iz igre za 30 min), 4sk, 5ast
Marko Mlađan (Masanjo), pobeda nad Friburgom 79:71 – 22p (9-21 iz igre za 38 min), 8sk, 2ast
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Nojšatela 68:62 – 17p (6-15 iz igre za 39 min), 9sk, 2ast
Uroš Nikolić (Vevej), nije bio u timu
Marko Boltić (Vevej), poraz od Monteja 77:70 – 4p (2-6 iz igre za 19 min), 3sk, 4ast
Miloš Janković (Montej), pobeda nad Vevejem 77:70 – 5p (2-5 iz igre za 31 min), 8sk, 3ast
Nikola Stevanović (Lugano), pobeda nad Bonkurom 89:80 – 16p (7-9 iz igre za 40 min), 11sk, 4ast

Hans-Martin Issler/Bongarts/Getty Images

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), poraz od Sečuana 108:105 – 11p (3-9 iz igre za 23 min), 8sk.
pobeda nad Tjanđinom 114:113 – 33p (10-19 iz igre za 34 min), 8sk, 3ast
Milan Mačvan (Tokio Alvark, Japan), pobeda nad Jokohamom 82:69 – 17p (7-12 iz igre za 26 min), 8sk, 5ast
Danilo Anđušič (Burg, Francuska), poraz od Nantera 85:70 – 5p (2-7 iz igre za 17 min), 2sk, 3ast
Božidar Babović (Kapitol, Urugvaj), nije bio u timu
Lazar Radosavljević (Jurgorden, Švedska), poraz od Norćepinga 94:86 – 16p (6-19 iz igre za 38 min), 5sk, 1as
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), nije bio u timu
Branko Jereminov (Valga-Valka, Estonija), nije bio u timu
Marko Stojadinović (Parnu, Estonija), pobeda nad Valgom 73:71 – 8p (3-8 iz igre za 24 min), 7sk, 1ast
Dragan Labović (Nokija, Finska), nije bio u timu
Stefan Savić (Horsens IC, Danska), pobeda nad Svendborgom 88:83 – 11p (5-13 iz igre za 36 min), 8sk, 6ast

Učinke srpskih košarkaša koji nastupaju u inostranstvu tokom prethodnih nedelja možete pogledati na OVOM LINKU.