Jokić onaj stari, Alen “rešeta", Jovićevo veče karijere

Euroleague 23. dec. 201911:14 > 11:16
Podeli:
Matthew Stockman/Getty Images

Denver Nagetsi Nikole Jokića u seriji su od šest pobeda, tri prošle nedelje, a posle perioda u kojem je bio kritikovan, srpski centar ponovo blista.

U pobedi nad Minesotom ostvario je tripl-dabl sa 22 poena, jedan skok nedostajao mu je za tripl-dabl u meču sa Medžikom, a Lejkersima je dao 18 poena za 27 minuta – nije bilo potrebe da igra više jer je Denver ubedljivo slavio.

Uprkos povratku Marvina Beglija, Nemanja Bjelica zadržao je mesto u startnoj petorci Kingsa, ima sve više prava u igri, pa je mogao da dopusti sebi i slabije šutersko veče sa čak 15 šuteva (pet pogodio). Već u sledećem meču šutirao je 7-8 iz igre, ali Sakramento je izgubio sva tri meča.

Bogdanović je Hornetsima ubacio 10 poena, poslednje dve utakmice propustio je zbog problema sa člankom, a sve se glasnije spekuliše u vezi sa njegovim potencijalnim trejdom – u Lejkerse ili u Nagetse.

Boban Marjanović šansu dobija na kašičicu, Marko Gudurić je u poslednje vreme ispao iz rotacije u Grizlisima, a Alen Smailagić i dalje blista u G ligi i nada se prekomandi u Golden Stejt Voriorse.

U Evroligi imali smo duplo kolo, a šuterski možda i partiju karijere odigrao je Stefan Jović sa 25 poena u pobedi svog Himkija nad Žalgirisom (9-10 iz igre). Vladimir Lučić konstantan je u Bajernu, Albi je ubacio 19 poena, a Nikola Milutinov je sa 16 poena, 7 skokova i 4 asistencije doprineo velikom preokretu u duelu Olimpijakosa i Himkija.

https://youtube.com/watch?v=4mtABILMeWA

Vladimir Micov ubacio je 22 poena Real Madridu, Vasilije Micić je posle 18 poena Žalgirisu bio slab u porazu od CSKA, Kalinić je dao 16 poena Zenitu, a Vladimir Štimac nije ulazio u igru i njegov kratkoročni ugovor sa Fenerbahčeom je okončan.

Slaba nedelja je iza Vanje Marinkovića, a Miloš Teodosić imao je dabl-dabl u porazu Virtusa u domaćem prvenstvu, kao i 25 poena Monaku u Evrokupu, uz fintu koja će završiti među najlepšim košarkaškim potezima godine.

U Italiji je Vasa Pušica upisao 21 poen i 8 asistencija za Pezaro, Dejan Musli dvaput je bio “dvocifren“ za Andoru,  novu blistavu partiju u Astani je pružio Dušan Ristić – 19 poena i 17 skokova u pobedi nad Zijelonom Gorom (Nikola Rebić dao je 15 poena za Jenisej), a Danilo Anđušić za francuski Burg sasuo je 30 poena. Stevan Jelovac u Turskoj je ubacio 18 poena.

Miroslav Raduljica je standardno efikasan u Kini, a u slabijim ligama istakao se bivši centar Crvene zvezde Uroš Nikolić sa 34 poena i 11 skokova u Švajcarskoj. Takođe i Nikola Gaćeša sa 21 poenom u Slovačkoj, Mijović takođe sa 21 poenom u Poljskoj, zatim Bogić Vujošević sa 24 poena (7sk, 5ast) u Austriji, Đerasimović sa 30 i Pantelić i Dramićanin sa po 19 poena u Mađarskoj, Andrija Bojić sa 22 i Andreja Milutinović sa 20 u Rumuniji, Filip Vukosavljević sa 27 u Češkoj…

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Medžikom 113:104 – 18p (7-14 iz igre za 31 min), 9sk, 12ast
pobeda nad Timbervulvsima 109:100 – 22p (10-16 iz igre za 33 min), 10sk, 10ast, 2bl.
pobeda nad Lejkersima 128:104 – 18p (5-8 iz igre za 27 min), 6sk, 5ast
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz od Hornetsa 110:102 – 12p (4-10 iz igre za 30 min), 5sk, 3ast
poraz od Pejsersa 119:105 – 13p (5-15 iz igre za 31 min), 5sk, 3ast
poraz od Grizlisa 119:115 – 15p (7-8 iz igre za 25 min), 4sk, 1ast
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Hornetsa 110:102 – 10p (4-7 iz igre za 29 min), 2ast
porazi od Pejsersa i Grizlisa – nije igrao zbog problema sa člankom
Boban Marjanović (Dalas Meveriks), pobeda nad Siksersima 117:98 – bez šuta iz igre, 0-2 penali, 1sk. za 5 min.
poraz od Reptorsa 110:107 – bez učinka za 2 min.
Marko Gudurić (Memfis Grizlis), nije ulazio u igru na četiri meča
Alen Smailagić (Santa Kruz Voriors, Dži Liga), pobeda nad Agua Kalijenteom 115:102 – 29p (12-18 iz igre za 30 min), 6sk, 1ast
pobeda nad Reptorsima 905 110:109 – 19p (7-18 iz igre za 32 min), 11sk, 3ast
pobeda nad Agua Kalijenteom 105:91 – 24p (8-14 iz igre za 29 min), 4sk, 1ast

Španija

Vanja Marinković (Valensija), pobeda nad Baskonijom 105:77 – 6p (2-6 iz igre za 19 min), 1sk, 1ast
poraz od Armanija 78:71 – 3p (1-5 iz igre za 20 min), 2sk.
poraz od Manrese 79:76 – 2p (0-4 iz igre za 10 min), 1ast
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz od Tenerifa 100:79 – 4p (2-7 iz igre za 19 min), 3sk, 4ast
Dragan Milosavljević (Unikaha) – ne igra zbog povrede;
Aleksa Avramović (Estudijantes), pobeda nad Mursijom 91:70 – 12p (5-16 iz igre za 26 min), 1sk, 4ast
Nemanja Dangubić (Estudijantes), pobeda nad Mursijom 91:70 – 7p (3-3 iz igre za 12 min), 2sk.
Goran Huskić (Burgos), ne igra zbog povrede
Oliver Stević (Burgos), pobeda nad Baskonijom 82:74 – 5p (1-3 iz igre za 12 min), 5sk.
Dejan Kravić (Obradoiro), pobeda nad Fuenlabradom 78:77 – 11p (5-6 iz igre za 34 min), 7sk.
Luka Mitrović (Manresa), pobeda nad Valensijom 79:76 – 6p (2-6 iz igre za 20 min), 3sk, 2ast, 3 izg. lopte
Aleksandar Cvetković (Manresa), pobeda nad Valensijom 79:76 – 7p (3-5 iz igre za 9 min), 1ast
Dejan Musli (Andora), pobeda nad Promiteasom 80:66 – 12p (5-5 iz igre, 2-7 penali za 21 min), 4sk.
poraz od Real Madrida 91:60 – 17p (8-16 iz igre za 29 min), 7sk, 2ast
Dejan Todorović (Andora), pobeda nad Promiteasom 80:66 – bez poena (0-7 iz igre za 12 min), 1sk.
poraz od Real Madrida 91:60 – 6p (2-8 iz igre za 13 min), 3sk, 1ast
Strahinja Gavrlilović (Breogan, druga liga), pobeda nad Korunjom 97:55 – 9p (3-7 iz igre za 18 min), 11sk, 2ast
Milan Nikolić (Kaseres, druga liga), poraz od Valjadolida 77:76 – 4p (1-4 iz igre za 19 min), 1sk, 1ast
Darko Balaban (Ourense, druga liga), poraz od Palme 87:75 – 18p (9-11 iz igre za 29 min), 4sk, 2ast
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), poraz od Marina 89:80 – 7p (3-8 iz igre za 24 min), 1sk, 4ast
Vasilije Vučetić (Ueska, druga liga), pobeda nad Ovijedom 84:74 – 8p (3-11 iz igre za 25 min), 2sk.
Filip Đuran (Korunja, druga liga), poraz od Breogana 97:55 – bez poena (0-4 iz igre za 20 min), 2sk.
Nikola Cvetinović (Almansa, druga liga), pobeda nad Real Kanoeom 79:77 – 24p (10-13 iz igre za 32 min), 8sk, 2ast

VTB i Rusija

Stefan Jović (Himki), poraz od Olimpijakosa 109:98 – 1p (bez šuta iz igre za 8 min), 1ast
pobeda nad Žalgirisom 83:74 – 25p (9-10 iz igre za 27 min), 3sk, 1ast
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), poraz od Tofaša 92:90 – bez učinka za 2 min.
Branko Mirković (Cmoki Minsk), pobeda nad Parmom 85:78 – 2p (1-3 iz igre, 3ast za 15 min)
Nikola Rebić (Jenisej), poraz od Nižnjeg Novgoroda 104:101 – 15p (6-9 iz igre za 28 min), 4ast
Dušan Ristić (Astana), pobeda nad Zijelonom Gorom 81:78 – 19p (9-10 iz igre za 32 min), 17sk.
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad Runa Basketom 76:70 – 14p (6-16 iz igre za 28 min), 3sk, 3ast

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), poraz od Panatinaikosa 81:78 – 6p (1-3 iz igre za 21 min), 3ast
poraz od Zenita 84:81 – 16p (5-6 iz igre za 32 min), 2sk, 4ast
Vladimir Štimac (Fenerbahče), nije ulazio u igru
Vasilije Micić (Anadolu Efes), pobeda nad Žalgirisom 74:68 – 18p (8-18 iz igre za 36 min), 3sk, 3ast
poraz od CSKA 81:80 – 2p (1-5 iz igre za 22 min), 2sk, 3ast, 4 izg. lopte
Stevan Jelovac (Gazijantep), poraz od Turk Telekoma 88:84 – 18p (6-13 iz igre za 33 min), 10sk, 2ast, 3 izg. lopte

Italija

Vladimir Micov (Armani Milano), poraz od Real Madrida 76:67 – 22p (9-14 iz igre za 34 min), 2sk.
pobeda nad Valensijom 78:71 – 13p (5-12 iz igre za 24 min), 3sk, 2ast
pobeda nad Trentom 81:69 – 10p (4-9 iz igre za 21 min), 1sk, 1ast
Nemanja Nedović (Armani Milano), ne igra zbog povrede
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja), pobeda nad Monakom 81:72 – 25p (8-14 iz igre za 28 min), 3sk, 2ast
poraz od Dinamo Sasarija 91:77 – 22p (7-19 iz igre za 31 min), 1sk, 10ast
Stefan Marković (Virtus Bolonja), pobeda nad Monakom 81:72 – 5p (1-2 iz igre za 26 min), 3sk, 6ast
poraz od Dinamo Sasarija 91:77 – 5p (2-6 iz igre za 26 min), 3sk, 4ast
Stefan Nikolić (Virtus Bolonja), nije ulazio u igru
Vasilije Pušica (Pezaro), poraz od Pistoje 91:79 – 21p (6-12 iz igre za 36 min), 4sk, 8ast
Vojislav Stojanović (Kremona), nije bio u timu

Nemačka

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Albom 77:76 – 19p (4-7 iz igre za 31 min), 5sk, 3ast
poraz od Barselone 77:67 – 11p (3-7 iz igre za 27 min), 4sk, 1ast
Stefan Peno (Alba) – ne igra zbog povrede;
Bogdan Radosavljević (Alba), pobeda nad Hamburgom 100:75 – 2p (1-3 iz igre za 3 min)
Mihajlo Andrić (Getingen), pobeda nad Bonom 80:77 – 4p (1-6 iz igre za 24 min), 2sk, 2ast
Dejan Kovačević (Krajlshajm), poraz od Vircbutga 92:88 – 9p (4-5 iz igre za 8 min), 2sk.
Aleksandar Marelja (Braunšvajg), pobeda nad Frankfurtom 82:81 – 7p (2-7 iz igre za 15 min), 5sk, 2ast
Strahinja Mićović (Miteldojčer), poraz od Ulma 96:80 – 8p (4-6 iz igre za 18 min), 4sk.
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz od Ulma 96:80 – 3p (1-5 iz igre za 29 min), 2sk, 10ast

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Himkijem 109:98 – 16p (6-8 iz igre za 23 min), 7sk, 4ast
poraz od Crvene zvezde 88:81 – 15p (3-6 iz igre, 9-9 penali za 28 min), 11sk, 3ast
Milenko Tepić (Iraklis), poraz od Ifestosa 79:65 – 3p (1-4 iz igre za 15 min), 2sk.

https://youtube.com/watch?v=rvHluyobHW4

Belgija

Dušan Đorđević (Ostende), poraz od Monsa 80:68 – 8p (3-6 iz igre za 32 min), 2sk, 6ast
Miloš Bojović (Lijež), nije bio u timu
Milan Samardžić (Spiru Šarlroa), pobeda nad Briselom 82:67 – 3p (1-4 iz igre za 16 min), 4sk, 1ast

Slovačka
*samo jedna utakmica

Saša Avramović (Iskra Svit), poraz odf Prjevidze 87:62 – 11p (5-14 iz igre za 27 min), 5sk, 2ast
Nikola Gaćeša (Prjevidza), pobeda nad Iskrom Svit 87:62 – 21p (9-14 iz igre za 25 min), 2sk, 2ast

Poljska

Nikola Jevtović (Slam Stal), poraz od Anvila 98:96 – 17p (5-8 iz igre za 27 min), 5sk, 2ast
Milivoje Mijović (Gljivice), pobeda nad Enea Astorijom 104:96 – 21p (5-5 iz igre za 27 min), 4sk, 3ast
Milan Milovanović (Legija), poraz od Šljonska 98:71 – 8p (3-8 iz igre za 26 min), 3sk, 1ast

Češka

Filip Vukosavljević (Dečin), poraz od Nimburka 102:84 – 27p (10-15 iz igre za 21 min), 1sk, 1ast
Luka Igrutinović (Kolin), poraz od Ostrave 101:89 – 15p (5-15 iz igre za 32 min), 9sk, 6ast
Peđa Stamenković (Kralovšti Sokoli), pobeda nad Pragom 95:85 – 16p (5-7 iz igre za 37 min), 2sk, 14ast
Đorđe Tresač (Kralovšti Sokoli), pobeda nad Pragom 95:85 – 24p (8-11 iz igre za 31 min), 2sk, 1ast
Marko Stevanović (USK Prag), nije bio u timu

Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Rumunija

Andrija Bojić (Voluntari), pobeda nad Marmacjejem 110:47 – 22p (8-12 iz igre za 21 min), 5sk, 3ast
Dejan Borovnjak (Voluntari), pobeda nad Marmacjejem 110:47 – 7p (3-5 iz igre za 19 min), 7sk, 1ast
Mihajlo Bogdanović (CSM Galati), pobeda nad Targu Điuom 101:73 – 12p (4-8 iz igre za 32 min), 3sk, 2ast
Mladen Jeremić (Dinamo Bukurešt), pobeda nad Temišvarom 84:76 – 12p (3-9 iz igre za 33 min), 1sk, 4ast
Andreja Milutinović (Dinamo Bukurešt), pobeda nad Temišvarom 84:76 – 20p (8-15 iz igre za 29 min), 6sk, 1ast
Strahinja Jovanović (Steaua Bukurešt), tim još nije igrao
Nikola Marković (Oradea), pobeda nad Piteštijem 100:64 – 18p (8-10 iz igre za 23 min), 4sk, 2ast
Pavle Reljić (Oradea), pobeda nad Piteštijem 100:64 – 3p (1-2 iz igre za 9 min), 2ast
Nikola Pešaković (Temišvar), poraz od Dinamo Bukurešta 84:76 – 8p (2-10 iz igre za 26 min), 4sk, 1ast
Nikola Silađi (Medijas), pobeda nad Mirkureom 87:82 – 10p (4-7 iz igre za 30 min), 5sk, 3ast
Stefan Nikolić (Medijas), pobeda nad Mirkureom 87:82 – 10p (4-6 iz igre za 14 min), 1sk, 1ast
Đorđe Simeunović (Fokšani), poraz od Konstance 65:61 – 2p (0-6 iz igre za 33 min), 10sk, 4ast
Danilo Tasić (Pitešti), poraz od Oradee 100:64 – 17p (5-12 iz igre za 32 min), 5sk, 2ast
Jovan Đurasović (Targu Điu), poraz od CSM Galatija 101:73 – 14p (4-9 iz igre za 34 min), 9sk, 6ast
Stefan Andrejević (Targu Điu), poraz od CSM Galatija 101:73 – 6p (2-4 iz igre za 19 min), 1sk,

Bugarska

Petar Vuković  (Jambol), tim još nije igrao
Igor Kesar (Rilski), pobeda nad Akademik Sofijom 106:72 – nije bio u timu
Marko Radonjić (Balkan), pobeda nad Černim Morem 88:67 – 17p (7-8 iz igre za 21 min), 3sk, 1ast
Milenko Veljković (Černomorec), tim još nije igrao
Koča Jovović (Černo More), poraz od Balkana 88:67 – 14p (5-11 iz igre za 33 min), 9sk, 5ast

Mađarska

Nemanja Aleksandrov (JP Auto JKSE), poraz od ZTE 83:65 – 11p (4-10 iz igre za 32 min), 7sk, 2ast
Aleksa Brbaklić (JP Auto JKSE), poraz od ZTE 83:65 – 9p (3-6 iz igre za 18 min), 3sk, 1ast
Đorđe Pantelić (JP Auto JKSE), poraz od ZTE 83:65 – 19p (7-11 iz igre za 32 min), 4sk, 1ast
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad PVSK Veolijom 96:94 – 30p (9-15 iz igre za 37 min), 5sk.
poraz od Oroslanja 67:66 – 13p (5-13 iz igre za 37 min), 2sk, 3ast
Stefan Balmazović (Sedek), poraz od Šoprona 94:70 – 20p (7-18 iz igre za 33 min), 1sk.
Miloš Milisavljević (Sedek), poraz od Šoprona 94:70 – 6p (2-6 iz igre za 27 min), 6sk, 5ast
Milivoje Božović (Oroslanj), pobeda nad KTE Dunom 67:66 – 12p (3-7 iz igre za 17 min), 8sk, 1ast
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), poraz od KTE Dune 96:94 – 21p (7-11 iz igre za 20 min), 4sk.
poraz od Solnoka 100:75 – 13p (4-5 iz igre za 17 min), 2sk.
Nenad Šulović (PVSK Veolija), poraz od KTE Dune 96:94 – 3p (1-1 iz igre za 15 min), 4sk, 1ast
poraz od Solnoka 100:75 – 2p (1-2 iz igre za 15 min), 4sk, 2ast
Rastko Dramićanin (Kapošvar), poraz od Albe Fehervar 99:88 – 19p (6-11 iz igre za 26 min), 2sk.
Boris Krnjajski (Kapošvar), poraz od Albe Fehervar 99:88 – 2p (0-1 iz igre za 15 min)
Aleksandar Ponjavić (Kapošvar), poraz od Albe Fehervar 99:88 – 5p (2-8 iz igre za 24 min), 4sk.
Žarko Đurić (ZTE), pobeda nad JSKE 83:65 – 11p (4-7 iz igre za 24 min), 3sk.
Slaven Čupković (Alba Fehervar), pobeda nad Kapošvarom 99:88 – 8p (3-10 iz igre za 20 min), 2k, 2ast
Marko Ljubičić (Alba Fehervar), pobeda nad Kapošvarom 99:88 – 7p (2-7 iz igre za 25 min), 7sk, 6ast
Luka Marković (Alba Fehervar), pobeda nad Kapošvarom 99:88 – 10p (2-6 iz igre za 24 min), 3sk, 3ast
Nemanja Krstić (Solnok), pobeda nad PVSK Veolijom 100:75 – 16p (6-8 iz igre za 26 min), 1sk.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda nad Klosternojburgom 66:58 – 24p (8-13 iz igre za 38 min), 7sk, 5ast
Marko Kolarić (Zankt Pelten), pobeda nad Gmundenom 82:76 – 14p (5-9 iz igre za 32 min), 8sk, 1ast
Predrag Miletić (Klosternojburg), poraz od Kaprfenberga 66:58 – 4p (2-8 iz igre za 21 min), 4sk, 2ast
Nikica Nikolić (Arkadija), poraz od Graca 107:73 – bez poena (0-1 iz igre za 5 min)
Nikola Letić (Vels), pobeda nad Obervartom 101:91 – 2p (1-2 iz igre za 11 min), 1sk. 

Gruzija

Nikola Vujović (Batumi), pobeda nad Olimpijem 88:81 – 15p (7-11 iz igre za 31 min), 10sk, 3ast    Đorđe Milosavljević (TSU), tim nije igrao
Nikola Tadić (Rustavi), pobeda nad Abhazijom 69:58 – 6p (2-10 iz igre za 20 min), 5sk, 1ast

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Teršeirom 92:65 – 9p (4-9 iz igre za 18 min), 7sk, 2ast
Stefan Đukić (CAB Madeira), poraz od Lusitanije 86:83 – 4p (2-3 iz igre za 12 min), 5sk, 3ast

Švajcarska

Daniel Anđelković (Masanjo), poraz od Ženeva Lajonsa 90:84 – bez poena (0-1 iz igre za 7 min)
Dušan Mlađan (Masanjo), poraz od Ženeva Lajonsa 90:84 – 11p (4-11 iz igre za 26 min), 2sk, 2ast
Marko Mlađan (Masanjo), poraz od Ženeva Lajonsa 90:84 – 10p (3-9 iz igre za 28 min), 6sk, 1ast
Nemanja Ćalasan (Starvings), pobeda nad Svis Centralom 84:60 – 13p (6-11 iz igre za 31 min), 11sk, 5ast
Uroš Nikolić (Vevej), pobeda nad Pulijem 86:79 – 34p (11-18 iz igre, 12-14 penali za 34 min), 11sk, 1ast
Marko Boltić (Vevej), pobeda nad Pulijem 86:79 – 16p (6-7 iz igre za 27 min), 7sk, 7ast
Miloš Janković (Montej), poraz od Niona 83:78 – 17p (7-13 iz igre za 24 min), 6sk, 1ast
Nikola Stevanović (Lugano), poraz od Nojšatela 85:65 – 7p (2-9 iz igre za 35 min), 5sk.

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), poraz od Guangdonga 143:108 – 25p (10-17 iz igre za 26 min), 6sk, 2ast
pobeda nad Guangdžouom 110:99 – 21p (8-12 iz igre za 27 min), 9sk, 3ast
poraz od Pekinga 118:95 – 18p (7-15 iz igre za 24 min), 8sk, 1ast
Milan Mačvan (Tokio Alvark, Japan), nije bio u timu
Danilo Anđušič (Burg, Francuska), pobeda nad Gravlenom 89:80 – 30p (4-8 za dva, 4-5 za tri, 10-15 penali za 35 min), 4sk, 9 ast
Lazar Radosavljević (Jurgorden, Švedska), nije bio u timu
Pavle Cvetinović (Jerevan, Jermenija), nije bio u timu
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), nije bio u timu
Branko Jereminov (Valga-Valka, Estonija), nije bio u timu
Marko Stojadinović (Parnu, Estonija), tim nije igrao
Dragan Labović (Nokija, Finska), nije bio u timu
Ognjen Nišavić (Freja Baskets, Norveška), pobeda nad Gimleom 93:83 – 35p (11-8 iz igre za 40 min), 11sk, 5ast, 2 ukr. lopte, 6 izg. lopti
Nikola Vasojević (Freja Baskets, Norveška), pobeda nad Gimleom 93:83 – 11p (4-7 iz igre za 35 min), 2sk, 7ast

Učinke srpskih košarkaša koji nastupaju u inostranstvu tokom prethodnih nedelja možete pogledati na OVOM LINKU.