Zenit može i bez Ajona, Himkiju malo Švedovih 30 poena

Euroleague 10. jan 202019:56 > 20:16
Ivan Korzhenevskiy/Euroleague Basketball via Getty Images

Zenit je savladao ekipu Himkija u 18. kolu Evrolige rezultatom 83:81.

Utakmica je počela prilično neefikasno i posle prvih 10 minuta je bilo svega 15:16 za goste. U drugoj četvrtini je Zenit igrao nešto bolju odbranu i napravio je devet pa i osam poena prednosti, a sve to dok domaćina nije služio šut za tri poena. Himki je međutim vezao četiri trojke i prvo poluvreme završio sa poenom prednosti.

Ipak u drugom poluvremenu je Zenit imao mnogo veću želju što se pokazalo pre svega na ofanzivnom skoku, a takođe su gosti igrali i odličnu odbranu. Napravili su seriju i 16 poena prednosti što je Himki počeo da topi pogocima Alekseja Šveda.

Trudio se Himki da stigne rivala, ali je na kraju gost iz Sankt Peterburga uspeo da se održi „iznad vode“ i da završi utakmicu trijumfom.

Vil Tomas je bio najefikasniji kod pobedničke ekipe sa 20 poena, Ostin Holins je imao 15, a Mateuš Ponikta 12. U Himkiju je Šved ubacio 30 poena, imao je šest asistencija ali i sedam izgubljenih lopti. Stefan Jović je za 20 minuta na parketu imao dva poena, tri skoka i četiri asistencije.

Pogeldajte tabelu i ostale rezultate Evrolige.