Real smanjio gas, pa ubedljivo pobedio PAO

Euroleague 24. feb 202022:51 > 22:54
Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Real Madrida ubedljivo su pobedili Panatinaikos u prvoj utakmici 26. kola Evrolige rezultatom 96:78.

Meč u prestonici Španije odigran je ranije zbog zauzetosti dvorane, a Kraljevski tim je upisao i peti uzastopni trijumf i sa učinkom 20-6 drugi je na tabeli iza Anadolu Efesa (22-3).

Madriđani su posle prve četvrtine imali 11 poena prednosti (27:16), u drugoj je bilo i +14, da bi gosti iz Atine u trećem periodu uspeli da se vrate i dođu do samo tri poena minusa.

Ipak, ekipa Pabla Lasa je u odlučujućih deset minuta bila mnogo bolja, u jednom trenutku je imala 21 poen prednosti i upisala deseti uzastopni trijumf protiv Atinjana.

Valter Tavares je bio najefikasniji sa 15 poena, uz 10 skokova, Fakundo Kampaco je zabeležio 14, uz 10 asistencija, a Gabrijel Dek 13.

U poraženom timu Nik Kalates postigao 13 poena, a Dešon Tomas, Janis Papapetru i Džimer Fredet po 11.

Panatinaikos je posle četvrtog neuspeha u poslednjih pet mečeva šesti sa učinkom 14-12.

Kraljevski klub u sledećem kolu gostuje u Milanu, a Panatinaikos očekuje komšijski derbi u Pireju sa Olimpijakosom.