Micić blista i kad izgubi 9 lopti: Toliko talenta…

Euroleague 28. feb 20203:49 > 3:53
Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa na gostovanju Albi u Berlinu ostravili su 11. uzastopni trijumf u Evrogili i sa učinkom 23-3 vrlo su blizu da plej-of dočekaju sa prve pozicije.

Pobeda u Nemačkoj dodatno dobija na značajku ako se zna da u ekipa Ergina Atamana ponovo nije bilo povređenog Šejna Larkina, ali je bekovska linija predvođena Vasilijem Micićem odradila odličan posao.

Srpski reprezentativac je u trijumfu 99:86 upisao 23, 5 skokova i po 9 asistencija i 9 izgubljenih lopti.

Ključno je bilo da ostanemo koncentrisani 40 minuta. Alba je odigrala možda možda i najlepšu utakmicu u Evroligi i to su pokazali u drugoj četvrtini. Vrlo smo dobro reagovali u tri ključne zone u trećoj četvrtini. Presrećan sam što smo pobedili jer svi znaju koliko je ovde teško igrati,“ rekao je Micić.

Plejmejker tima iz Istanbula ove sezone prosečno beleži 14.5 poena, 2.6 skoka i 5.9 asistencija.

Trener nam je rekao da ostanemo skoncentrisani. U drugom poluvremenu smo odigrali pametnije i mislim da su svi momci pokazali sjajan karakter. To je nešto što moramo da pokažemo u svakoj utakmici. Nikad ne osećam pritisak, presrećan sam što sam deo tima koji ima toliko talenta. Imao sam mnogo izgubljenih lopti, što je možda posledica nedostatka koncentracije, ali srećan sam što je Buboa igrao dobro iako je imao problema sa ličnim greškama. Tibor Plajs je takođe bio sjajan,“ naglasio je Micić.

Efes u sledećem kolu gostuje u Tel Avivu.