Valensiji trofej, novi poraz Trinkijerijevog Bajerna

Euroleague 16. sep 202021:55 > 21:59
Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Valensije osvojili su predsezonski turnir "We're back" pošto su u finalu pobedili Asvel rezultatom 77:66.

Domaćin turnira je već posle prve četvrtine imao 14 poena prednosti (29:15) i do kraja meča nije ispuštao vošstvo.

Crnogorski reprezentativac Bojan Dubljević je bio najbolji sa 14 poena i 4 skoka, Majk Tobi je dodao 13, a Žoan Sastre 11. Nikola Kalinić je za 25 minuta zabeležio 8 poena (3/5 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna bacanja). uz 4 skoka i asistenciju. Vanja Marinković zbog povrede nije bio u sastavu na turniru u Valensiji.

Po 11 poena za Asvel su postigli Vilijam Hauard, Noris Kol i Antoan Dio, a jedan Dejvid Lajti.

Olimpijakos je u duelu za treće mesto bio bolji od Bajerna iz Minhena rezultatom 82:68.

Petorica igrača ekipe iz Pireja imala su dvocifren košgeretski učinak, a prednjačili su doskorašnji košarkaš Budućnosti Hasan Martin i Janulis Larencakis sa po 13 poena, Saša Vezenkov i Jorgos Printezis su postigli po 12, a Kostas Papanikolau 10.

Povratnik iz Fenerbahčea u klub iz Pireja Kostas Slukas je zabeležio 7 poena i 13 asistencija.

U trećem porazu ekipe Andree Trinkijerija u četvrtom pripremnom duelu Vladimir Lučić je upisao 11 poena (2/2 za dva, 2/4 za tri, 1/3 slobodna bacanja), uz 2 skoka i asistenciju za 20 minuta, a Malkolm Tomas je imao 10.