Fener od +22 do poraza, ponovo sjajni Lučić!

Euroleague 16. okt 202021:22 > 21:38
Tolga Adanali/EB via Getty Images

Košarkaši Bajerna gubili su sa 22 poena razlike, ali su savladali Fenerbahče u Istanbulu sa 75:71 u četvrtom kolu Evrolige. Bajern ima skor 3-1, a Fener je na 2-2.

Posle fantastične partije u duelu sa Makabijem, Vladimir Lučić i sada je odigrao sjajno – dao je 15 poena u drugom poluvremenu, ukupno 18 (4-6 iz igre, 8-9 penali za 22 min), uz 5 skokova. Džejlen Rejndols imao je 17 poena (8-12 iz igre) i 8 skokova, dok je Žan-Mark Šiško dodao 11 poena (4-6 iz igre), uz 3 skoka i 4 asistencije. Nihad Đedović dodao je 10 poena.

Najbolji kod Fenera bio je Jan Veseli sa 25 poena (12-15 iz igre), 8 skokova i 2 asistencije, Nando de Kolo dao je 18 poena (3-7 iz igre, 9-9 penali), uz 3 skoka i 7 asistencija, a Edgaras Ulanovas dodao je 10 poena.

Trinkijerijev tim nije imao energije, dok je ekipa Igora Kokoškova krenula kao brzi voz i vodila je sa 27:5. Činilo se da je meč već tada odlučen, a naročito kada je domaća ekipa i do poluvremena zadržala ogromnu prednost, pošto je bilo 45:25.

Međutim, tim iz Minhena nije se predavao i trojkom Šiška na četiri minuta do kraja treće deonice prišao je na 10. Rejnolds je početkom poslednjeg perioda ušao u veliku seriju, gosti su stegli odbranu, dok je Feneru ušla voda u uši, pa je Bajern trojkama Lučića i Vejler-Baba preokrenuo na 65:63 na pet i po minuta do kraja.

Pogodio je ponovo Lučić za +4, ali Veseli pogađa dvaput u nizu i na 73 sekunde do kraja bilo je 68:68. Međutim, Boldvin pogađa sa distance za 70:68, a na drugoj strani Lorenzo Braun gubi loptu, i to nakon što je promašio dve otvorene trojke u završnici.

Seriju gluposti bivši plej Zvezde kompletirao je nesportskom ličnom greškom na Lučiću. Pogodio je jedno, zatim je Boldvin promašio, ali Fener nije osigurao skok i Lučić je pogodio dva penala za overu pobede.

U sledećem kolu Fenerbahče gostuje Panatinaikosu u Atini, dok Bajern igra sa Olimpijakosom kod kuće.