Marinković i Kalinić blistali, Kaunas osvojen

Euroleague 22. okt 202020:21 > 20:23
Alius Koroliovas/EB via Getty Images

Košarkaši Valensije naneli su Žalgirisu prvi evroligaški poraz ove sezone, u Kaunasu je bilo 94:82 u meču petog kola. Valensija sada ima skor 3-1, dok je Žalgiris na 4-1.

Ekipa Đaumea Ponsarnaua na poluvreme je otišla sa 8, a po izlasku iz svlačionice videli smo promenjeni odnos snaga – španski tim vezao je četiri trojke (Kalinić, dve Marinković, pa Dubljević) i stegao je odbranu, pa je malo-pomalo splasnula atmosfera u Žalgirio areni.

Na poluvremenu je tim iz Kaunasa šutirao 9-15 za tri, ali potom nisu stizali do otvorenih pozicija i promašivali su kada bi nekako do tih pozicija došli i sledeću trojku dali su na tri i po minuta do kraja posle 11 uzastopnih promašaja.

Prednost Valensije je rasla, sve se otvorilo za goste, a Marinković pogađa još dve trojke – 78:62 na 4:45 do kraja i definitivni kraj,

Vanja Marinković upisao je 16 poena (2-4 za dva, 4-8 za tri za 18 min), 2 skoka i asistenciju, dok je Nikola Kalinić imao 14 poena (5-6 iz igre za 25 min), 2 skoka i 3 asistencije.

Odličan je bio Bojan Dubljević sa 16 poena (6-8 iz igre) i 5 skokova, a Klemen Prepelič postigao je 13 poena (5-10 iz igre) i 4 asistencije.

Na drugoj strani najbolji je bio Rubit sa 12 poena (6-6 iz igre) i 5 skokova, 12 poena dao je i Grigonis, Žofre Lovernj imao je 11 poena i 4 skoka, a Najdžel Hejz dodao je 11 poena i 6 uhvaćenih lopti.

U sledećem kolu Valensija gostuje CSKA, dok Žalgiris igra sa Asvelom u gostima – ti mečevi na programu su narednog četvrtka od 18 časova.