Sjajni Nedović 'zatrpao' koš Fenera, Kokoškov isključen

Euroleague 22. okt 202021:34 > 21:36
Euroleague Basketball

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Fenerbahče u Atini u petom kolu Evrolige rezultatom 82:68 uz odlično izdanje srpskog internacionalca Nemanje Nedovića.

Duel u OAKA dvorani obeležilo je i isključenje trenera gostiju Igora Kokoškova u finišu prvog poluvremena.

Grčki velikan je upisao drugi trijumf i sa učinkom 2-2 na sredini je tabele, dok je ekipa iz Istanbula posle odličnog starta zabeležila i treći uzastopni poraz (2-3).

Nedović bio je najzaslužniji za pobedu Panatinaikosa – upisao je 28 poena (2-5 za dva, 7-12 za tri za 28 min), uz po 3 skoka i asistencije. Polovinu poena upisao je u poslednjoj četvrtini.

Panatinaikos je od početka meča bio bolji rival, početkom druge četvrtine prvi put je došao do dvocifrene prednosti, a kod rezultata 29:23 gosti su ostali bez trenera Igora Kokoškova koji je u kratkom razmaku dobio dve tehničke greške, odnosno isključujuću.

Selektor reprezentacije Srbije bio je nezadovoljan odlukama sudija, glasno je protestovao i u 17. minutu zaradio je prvo isključenje u evroligaškoj karijeri.

Fener je na poluvremenu gubio 37:30, ali je u trećoj četvrtini uspeo da se vrati i izjednači 43:43. Domaći su u poslednjih deset minuta ušli sa plus 6, a predvođeni raspoloženim Nedovićem bez većih poteškoća do kraja su došli i do maksimalne prednosti.

Pored srpskog beka u redovima Panatinaikosa još samo je Kifer Sajks bio dvocifren sa 11 poena, Tak Ogust je dodao 9, Jorgos Papajanis 8, Aron Vajt 7, a Hauard Sent-Ros i Markus Foster po 6.

U poraženom timu Lorenzo Braun je zabeležio 17 poena, 4 skoka i 6 asistencija, Ahmet Duverioglu 15, a Jan Veseli, Džarel Edi i Edgaras Ulanovas po 6.

PAO u sledećem kolu gostuje Zenitu, a a Fenerbahče ide u Tel Aviv.