EL: Valensija pala u Moskvi, Žalgiris ne gubi u gostima

Euroleague 29. okt. 202019:43 > 19:44
Euroleague Basketball

Košarkaši CSKA pobedili su Valensiju u Moskvi 84:75 u utakmici šestog kola Evrolige, dok je Žalgiris bio siguran u Lionu 83:74..

Armejci su prekinuli niz od dva poraza i sa učinkom 3-3 sedmi su na tabeli, dok Valensija uz meč manje ima skor 3-2.

Ruski tim je početkom druge četvrtine došao do maksimalnih 12 poena prednosti, ali sui gosti serijom 14:2 vrlo brzo uspeli da se vrate i izjednače – 30:30.

CSKA je ponovo dodao gas i u finišu poluvremena imao je plus 10 (42:32), međutim, gosti su ponovo uspeli da podignu nivo igre i vrate se u utakmicu. Ekipa Dimitrisa Itudisa je i u poslednjoj deonici u više navrata imala dvocifrenu prednost i na kraju upisala trijumf.

Majk Džejms je bio najefikasnijni sa 17 poena, uz 5 asistencija, Vil Klajburn ga je pratio sa 15, Darun Hiliard je dodao 12, Johanes Fojtman 11, a Nikola Milutinov 3 (1/3 za dva, 1/2 slobodna bacanja), uz 8 skokova, 3 asistencije i 2 blokade za 25 minuta.

U poraženoj ekipi istakao se Nikola Kalinić sa 15 poena (5/5 za dva, 0/2 za tri, 5/7 slobodna bacanja) i po 3 skoka i asistencije za 26 minuta, Bojan Dubljević je zabeležio 9 (2/3 za dva, 1/3 za tri), a Vanja Marinković (2/5 za dva, 1/5 za tri, 3as za 27 min) i Klemen Prepelić su imali po 7.

CSKA u sledećem kolu gostuje Panatinaikosu, a Valesnija dočekuje Olimpiju iz Milana.

Sjajni Žalgiris je zabeležio još jedan trijumf u gostima, ovoga puta u Lionu protiv Asvela 83:74.

Litvanski velikan je lider takmičenja sa učinkom 5-1, a u gostima ima maksimalan učinak 4-0.

Žalgiris je do ključne prednosti došao u poslednjoj četvrtini koju je dobio 26:14, a blistao je Marius Grigonis sa 25 poena. Lukas Lekavičijus je upisao 13, a Tomas Volkup 11.

U trećem porazu Asvela u isto toliko odigranih mečeva Čarls Kaudi je postigao 18, Geršon Jabusule 17, a Dejvid Lajti 16.

Ekipa iz Kaunasa u sledećem kolu na svom terenu igra sa Real Madridom, a Asvel ide u Vitoriju.