Sjajni Lojd i Volden, raspoložena Zvezda razbila Asvel!

Euroleague 11. nov 202019:27 > 22:57
2020 Euroleague Basketball

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do treće pobede u Evroligi pošto su na gostovanju u Lionu posle sjajne predstave bili ubedljivo bolji od Asvela rezutlatom 89:68. Najzaslužniji za trijumf crveno-belih bili su bekovi Džordan Lojd i Kori Volden, koji su ukupno postigli 49 poena.

Zvezda je prekinula niz od dva poraza (Himki i Bajern) i sada ima skor 3-4 u Evroligi.

Meč je bolje otvorila ekipa Asvela i imala je prednost od šest poena sredinom prve četvrtine posle odlične igre Alarika Frimena. Ipak, crveno-beli su se stabilizovali do starta druge četvrtine, a odlično su igrali bekovi Zvezde Džordan Lojd i Kori Volden i najavili svoje fantastične partije.

Do osetnije prednosti Zvezda je stigla u trećoj četvrtini, kada je Zvezdin šut za tri poena počeo da funkcioniše još bolje. Voldenu i Lojdu prirdužio se i Dejan Davidovac, dok je odbrana bila na visokom nivou, a u tom trenutku najbolji košarkaš Asvela, centar Mustafa Fal nije postigao nijedan poen iz reketa.

Raspoloženi bekovski tandem do kraja meča imao je i momente egzibicije, a na kraju je Džordan Lojd meč završio sa 29 poena (10/14 iz igre, 6/6 penali), po 2 skoka i asistencije, uz čak 5 ukradenih lopti, a Kori Volden je imao 20 poena (5/10 iz igre, 7/8 penali), uz 3 skoka, 5 asitencija i 4 ukradene lopte. Duop Rit imao je 9 poena, a Ognjen Dobrić dodao je 8.

U poraženoj ekipi najefikasniji je sa 14 poena bio Alerik Frimen, dok su po 11 dodali Dejvid Lajti i Geršon Jabusele.

Zvezda je za tri poena u Lionu šutirla odličnih 11/19, uz odličnih 19 asistencija.

Na kraju je pobeda od 21 poena bila druga najubedljivija za Zvezdu u Evroligi u klupskoj istoriji, posle Galatasaraja 2015. godine.

U timu Zvezde zbog administrativni prepreka nije bio Džoni O’Brajant, koji je u tim došao nedavno, a meč sa Asvelom bio je odloženi duel četvrtog kola, koji je trebalo da se odigra u oktobru.

U narednom meču Zvezda će u Beogradu dočekati Real Madrid u petak od 19 časova. Lion je doživeo i četvrti poraz u pet mečeva, a u narednom kolu igraju protiv Zenita na domaćem terenu.

Sve utakmice Evrolige pratite u direktnom prenosu na kanalima Sport kluba.

Meč ste mogli da pratite na Sport klubu 1, kao i na sajtu Sport kluba.

38′ – Zvezda ima +18 posle poena Hola i krstari ka pobedi u Francuskoj.

35′ – Atraktivna akcija Crvene zvezde još jednom je demonstrirala odličnu saradnju Lojda i Voldena!

32′ – Zvezda igra odličnu odbranu na centru domaćih Falu, a on nije postigao nijedan poen iz reketa. U napadu blistaju Lojd sa 27 i Volden sa 18 poena. Zvezda šutira trojke 9/13, a Volden i Lojd zajedno 6/7.

31′ – Posle novih poena Džordana Lojda Zvezda je došla do velikih +16

30′ – Fantastična četvrtina je iza srpskog tima – dobili su je rezultatom 23:15 uz odličnu odbranu i ubojitu igru svojih bekova u napadu. Lojd i Volden su zaista briljantni na ovom susretu.

28′ – Sjajno igra Crvena zvezda – prvo je Davidovac pogodio trojku za 63:51, a zatim je i Lojd poentirao posle ukradene lopte za prednost crveno-belih od 14 poena. Odlična četvrtina srpskog tima!

25′ – Sjajni Džordan Lojd iskoristio je činjenicu da mu Fal nije izašao na blok i pogodio iz driblinga za tri poena i doneo Crvenoj zvezdi vođstvo 54:48.

22′ – Voleden ulazi u ritam – pogodio je za tri poena i doneo svom timu prednost – 44:49.

Poluvreme: Zvezda je na odmor otišla sa prednošću od šest poena, a najefikasniji u srpskom timu su Lojd sa 14, Volden sa 9 i Rit sa 6 poena. U redovima Asvela Frimen je ubacio 9, Jabusele 7, a Lajti 6 poena.

18′ – Volden je poveo posle sjajne trojke sa velikim lukom preko Fala, a u 20. minutu Džordan Lojd je ostao sam i pogodio trojku za 44:36. Potom je Frimen uspeo da smanji na 44:38 u narednom napadu.

15′ – Asvel je ipak odgovorio i stigao do prednosti 30:29, a odlično je u tim trenucima igrao Geršon Jabusele, koji je ubacio sedam poena u kratkom periodu.

12′ – Zvezda je fantastično otvorila drugi period, a posle poena Davidovca, Voldena i Ročestija povela je sa 24:21.

10′ – Kori Volden je pogodio sa linije slobodnih bacanja na 64 sekunde do kraja četvrtine i smanjio razliku postavivši rezultat 21:17.

9′ – Saša Obradović kombinuje tim – u igru su ušli Emanuel Teri, koji je odličnom blokadom oduševio gledaoce, i Kori Volden, koji je pogodio za tri poena.

5′ – Asvel je poveo sa 17:11 posle nove trojke Alerika Frimena. Francuski predstavnik ima dobar ritam u napadu, dok je u Crvenoj zvezdi najbolje odgovarao Džordan Lojd sa pet poena.

3′ – Dejvid Lajti je u jednom kontranapadu oborio sudiju Huana Karlosa Garsiju, koji se povredio prilikom pada, pa mu je ukazana lekarska pomoć. Zvezda je u međuvremenu izjednačila pogotkom Rita.

2′ – Prve poene poene na meču postigao je Ognjen Kuzmić nakon ofanzivnog skoka, ali je domaćin uzvratio poenima Dioa za tri poena i slobodnim bacanjem Frimena.

Zvezda u meč ulazi u petorci koju će činiti Džordan Lojd, Branko Lazić, Lengston Hol, Ognjen Kuzmić i Duop Rit. Početnu postavu Asvela čine Antoan Dio, Alerik Frimen, Šarl Kaudi, Dejvid Lajti i Mustafa Fal.

Mikhail Serbin/EB via Getty Images

***

Prethodni put kada su beogradski crveno-beli gostovali u Lionu Asvelu, Zvezda je slavila fantastičnom trojkom u poslednjim sekundama Kevina Pantera.

Pogledajte kako je trener Zvezde Saša Obradović najavio ovaj meč srpskog predstavnika u EL.