Davidovac: Trebalo je da budemo agresivniji

KK Crvena zvezda

Krilo Crvene zvezde Dejan Davidovac istakao je posle poraza od Real Madrida 73:67 u osmom kolu Evrolige da je pad u drugom poluvremenu ekipu koštao pobede.

Očekivano teška utakmica, veoma nezgodna ekipa. Nisu najbolje počeli sezonu, ali se vraćaju na pravi put. Sigurno je da imaju ambicije da se nađu na fajnal-foru i osvoje Evroligu, kao i svake godine. Vraćaju se u ritam, igrali su dobro. Mi smo takođe bili dobri, ali smo imali padove, kao na početku drugog poluvremena i krajem utakmice, kada smo pravili greške koje su oni koristili. Iskusna su ekipa i to je očekivano od njih. Trebalo je bolje da reagujemo, pre svega u odbrani. Zasluženo su pobedili“, istakao je Davidovac i dodao:

Imali smo problema kada na početku drugog dela igre 3-4 minuta nismo dali poen. Oni su napravili seriju, krenuli su agresivno sa ciljem da se vrate u utakmicu. Trebalo je da odigramo agresivnije i čvršće u odbrani i da potražimo agresivnija rešenja u napadu i da pokušamo da se odlepimo još više nego na poluvremenu“.

Crveno-bele u nedelju očekuje Split, serija teških utakmica, gostovanja u Evroligi i večiti derbi.

Ne treba mnogo da razmišljamo o tome kakav nas raspored očekuje. Svesni smo činjenice da nas čeka paklen raspored. Šta je tu je. Mislim da treba da se koncentrišemo na sledeću utakmicu, a to je Split. Bitna utakmica za nas, da vratimo samopouzdanje cele ekipe. Ne razmišljamo previše unapred. Treba da gledamo neke naše stvari, da ispravljamo šta možemo i da budemo bolji u budućnosti“.