Zenit spustio Asvel na samo 53 poena

Euroleague 13. nov 202022:44 > 22:52
Sergey Grachev/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Zenita slavili su u Francuskoj protiv Asvela 66:53 uz prvenstveno sjajnu igru u odbrani.

Izuzetno teška utakmica u Francuskoj. Neko bi rekao i prava antipropaganda košarke. Napadi definitivno nisu briljirali što najbolje pokazuje i sam rezultat. Samo u poslednjoj četvrtini jedna ekipa je prešla cifru od 20 poena i to upravo gostujuća. U tom periodu bilo je 22:16 za goste, koji su dobili prve dve četvrtine 12:11, 16:10 a u trećoj je bilo 16:16.

U takvoj utakmici ni strelci nisu mogli da dođu do izražaja, pa su najefikasniji igrači oba tima zabeležili po 14 poena. Na strani pobednika Vil koji je dodao i sedam skokova, a na drugoj Kaudi.

Zenit je 10. ali uz dosta utakmica manje od vrha i obećavajući skor 3-1, dok je Asvel 16. sa 1-5. Zenit u narednom kolu u utorak u ruskom derbiju dočekuje Himki, dok Asvel dan kasnije u derbiju začelja gostuje Albi.