Zenit dobru odbranu demonstrirao i protiv Baskonije

Euroleague 23. nov. 202021:26 > 21:27
Euroleague Basketball via Getty Images

Zenit je, u odloženom meču trećeg kola Evrolige, slavio na gostovanju Baskoniji 77:70.

Sergey Grachev/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Zenita slavili su na gostovanju Baskoniji, bio je to odloženi meč trećeg kola elitnog košarkaškog takmičenja.

Prva četvrtina donela je usporen ritam i mali broj koševa, a Baskonija je imala tri poena prednosti.

Tim iz Sankt Peterburga preokret je započeo u drugoj deonici pa je na poluvremenu imao šest poena prenosti.

Meč je na kraju rešen u poslednjih deset minuta, a Zenit je još jednom pokazao da kao gost igra najbolju odbranu. Prosečno Zenit na gostovanjima prima 62.5 poena ove sezone.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Ponitka sa 18 poena i osam skokova, Pojteras sa 14 i Gudaitis sa 13 poena i sedam skokova. Pangos je bio na poen od dabl-dabl učinka jer je meč završio sa osam poena i deset asistencija.

U ekipi Baskonije Giedraitis je dao 15 poena, Vildoza je dodao 11, a Zoran Dragić je meč završio sa devet poena, dva skoka i tri asistencije.

Zenit iz sedam odigranih mečeva ima pet pobeda i dva poraza, a Baskonija nakon devet utakmica ima skor 4-5.