Novi poraz Zvezde: Efes slavio u Beogradu

Euroleague 26. nov. 202018:35 > 20:44
Panagiotis Monschandreou/EB via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su poraz u 11. kolu Evrolige i to u Beogradu protiv Anadolu Efesa 75:64 posle jedne od najlošijih partija ove sezone.

Ovo je Zvezdi ukupno sedmi poraz u elitnom takmičenju, a treći u Beogradu i četvrrti vezani od Efesa. Ipak, od toga je lošije to što su izabranici Saše Obradovića delovali jako loše. Ne samo bezidejno u napadu, već i potpuno van ritma u odbrani, što je gostima omogućavalo mnogo otvorenih šuteva i lakih poena. Već u drugoj četvrtini gosti su najavili da su u Beograd došli po pobedu, uprkos tome što su došli bez nekoliko važnih igrača. Zvezda je uspela da se vrati do poluvremena i ode sa pristojnih -4 na veliki odmor.

Umesto da taj finiš bude stimulans crveno-belima, nivo angažovanosti i agresije u odbrani potpuno je pao, a Efes je počeo da trojkama, u čemu su prednjačili Larkin i Anderson, polako dižu prednost. U jednom trenutku bilo je i +20, a Zvezda je do kraja samo uspela malo da ublaži poraz.

Kod pobednika najbolji je bio Šejn Larkin sa 18 poena i pet asistencija, dok ga je sjajno pratio Moerman sa 17 poena i osam skokova. Na drugoj strani najbolji je bio Kori Volden sa 14 poena, dok je još samo Džordan Lojd bio dvocifren sa 10 poena.

Crvena zvezda je 12. sa skorom 4-7, dok je Anadolu Efes sada na deobi četvrtog mesta sa 6-4.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Tok meča:

Kori Volden nastavlja sa dobrim partijama. Posle samo pet minuta došao je već do sedam od ukupno 12 Zvezdinih poena i najzaslužniji je što domaći tim ima minimalnu prednost 12:11. Ipak, bolji drugi deo četvrtine imali su gosti, koji su prvenstveno stegli odbranu, a zatim vezali pet poena i preokrenuli na 16:12. Ipak, poslednji koš postigao je Tejlor Roćesti i na prvi odmor se otišlo sa minimalnim zaostatkom Zveezde.

Gosti su mnogo bolje krenuli u drugoj četvrtini i sa sedam vezanih poena napravili lepih +8 zbog čega je Saša Obradović pozvao tajm aut. Veliki problem za crveno-bele je taj da najbolji strelac Džordan Lojd za sada ne može ništa da pogodi. A Šejn Larkin trojkom prvi put nekom timu donosi dvocifrenu prednost. Posle još jedne trojke gostiju, ovog puta Moermana za maksimalnih +14 35:21, Zvezda je napravila seriju 8-0 i smanjila na 35:29. Nastavila je Zvezda da preokreće tok druge četvrtine, u čemu je veoma bitan doprinos igrača sa klupe u prvom redu Ognjena Dobrića i Duopa Rita. Pred kraj druge deonice prvim poenima Lojda prišao je domaćin na minus tri – 37:34. Do poluvremena Efes je postigao trojku, ali je Duop Rit košem u poslednjim trenucima smanjio na -4 – 40:36.

Rasplamsala se borba na početku treće četvrtine. Anadolu Efes ne popušta, ali atmosfera postaje sve nervoznija, delom i zbog veoma čudnog sudijskog kriterijuma. Velikih problema Zvezda ima sa Šejnom Larkinom, koji je došao do 16 poena, ali je i Anderson vezao dve trojke za ponovnih +11 – 56:45.

Ni u četvrtoj četvrtini stvari se nisu bitnije promenile. Delovalo je na samom početku da se crveno-belima vratila energija u odbrani, ali previše promašenih slobodnih bacanja, loših rešenja u napadu, sledstveno tome i u odbrani i Anadolu Efes je otišao na +20 – 72:52.