Baskonija silna, Mesina slavi Pantera i Dilejnija

Euroleague 26. nov 202022:19 > 22:22
Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Baskonije u 11. kolu Evrolige ubedljivo su u dvorani 'Mira i prijateljstva' u Pireju pobedili Olimpijakos rezultatom 90:76.

Ekipa iz Baskije ostvarila je treći trijumf u poslednje četiri utakmice i sa učinkom 5-5 izjednačila se sa crveno-belima.

Baskonija je u drugoj četvrtini došla do ogromnih 19 poena prednosti i bez većih poteškoća održavala je vođstvo do kraja. Tim iz Pireja je početkom poslednje četvrtine zapretio, smanjio je na 67:60, ali gosti su serijom 10:0 definitivno prelomili duel.

Slovenac Zoran Dragić bio je najefikasniji sa 18 poena, Pjeria Henri je dodao 17, uz 11 asistencija, Alek Peters 16, a Ahile Polonara 14.

U domaćoj ekipi po 15 poena su zabeležili Kostas Slukas i Jorgos Printezis, a po 12 Hasan Martin i Šakil Mekisik.

Olimpija je posle produžetka slavila na gostovanju Makabiju u Tel Avivu – 86:85.

Čovek odluke bio je Malkolm Dilejni koji je poentirao tri sekunde pre kraja i svom timu doneo petu pobedu u sezoni. Makabi je u seriji od tri poraza i ima svega tri trijumfa.

Milanezi su najbolji period meča imali u finišu prvog poluvremena kada su serijom 14:0 preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa +11 (46:35). Ipak, Makabi se vratio, 28 sekundi pre kraja vodio je 70:66, ali je Kevin Panter trojkom uz dodatni penal obezbedio produžetak svom timu.

Panter je bio najefikasniji sa 18 poena, Dilejni ga je pratio sa 16, Kajl Hajns je imao 12, a Ševon Šild je imao 14 poena i 11 skokova. Vladimir Micov je za 21 minut zabeležio 6 poena (3/5 za dva, 0/1 za tri) i 2 skoka.

Alba je u Berlinu bila sigurna protiv Himkija 100:80 uz 22 poena Nilsa Gifaja i 20 Luka Sikme.

Na drugoj strani Jonas Jerebko je postigao 20, a Aleksej Šved i Vjačeslav Zajcev po 11.

Albatrosi imaju učinak 3-6, a bogati ruski klub 2-8.