Lučić i Nedović najbolji na parketu, slavio PAO

Euroleague 27. nov. 202021:40 > 21:45
2020 Euroleague Basketball

U drugom meču 11. kola Evrolige koji se igrao u petak košarkaši Panatinaikosa pobedili su na domaćem terenu minhenski Bajern u okršaju koji su obeležili dvojica srpskih reprezentativaca – Nemanja Nedović i Vladimir Lučić.

U prilično izjednačenom meču domaćin je u Grčkoj imao prednost od prve četvrtine, pa do samog kraja, ali nijednom „zeleni“ nisu uspeli da se „odlepe“ i osiguraju trijumf. Ključne poene za pobednika u završnici susreta postigli su Papaetru, Sent-Ros i Nedović.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je srpski bek Nemanja Nedović, koji je za 28 minuta imao 17 poena (7/15 iz igre, 1/2 penali), 2 skoka, 6 asistencija, 3 ukradene i nijednu izgubljenu loptu, a pratili su ga Hauard Sent-Ros sa 14 poena i 7 skokova i Joanis Papapetru i Georgios Papajanis sa po 12 poena.

U ekipi Andree Trinkijerija ponovo je sjajan bio krilni košarkaš srpske reprezentacije Vladimir Lučić sa 20 poena za 37 minuta na terenu (5/11 iz igre, 8/9 penali), 6 skokova i 1 asistencijom. Od njegovih saigrača istakli su se Vejd Boldvin i Džejlen Rejnolds sa po 12 poena i Pol Cipser sa 11.

Bio je to drugi neuspeh zaredom za Bajern, koji sada ima skor od 7 pobeda i 4 poraza, a u narednom kolu igra protiv Himkija u Minhenu.

Atinjani su prekinuli niz poraza i sada su na bilansu 3-6. U sledećem kolu protivnik će im biti Asvel u Lionu.

U prvom meču koji se igrao u petak ekipa Valensije stigla je do treće pobede u nizu pošto je bila bolja od Fenerbahčea Igora Kokoškova, koji je u velikom problemu i ima četiri vezana poraza.

Mečeve Evrolige pratitie u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.