BESNOG OBRADOVIĆA JEDVA SMIRILI: Fener na rubu eliminacije, Barsa 12-0! (VIDEO)

Euroleague 28. mar 201421:42 > 23:28

Košarkaši Fenerbahčea su porazom u Istanbulu od Emporio Armanija umanjili šanse za prolaz u četvrtfinale Evrolige – 83:72.

Ekipi trenera Željka Obradovića ovo je sedmi poraz u E grupi Top 16 i biće im potrebno mnogo sreće i znanja da se nekako domognu četvrte pozicije.

Naelektrisanu atmosferu u dvorani u Istanbulu dodatno je „potpalilo“ isključenje stratega domaćeg tima u 24. minutu. Srpski stručnjak je svašta rekao sudiji Huanu Karlosu Arteagi, ali ni njegovo isključenje nije „prodrmalo“ domaće igrače.

Italijani su znalački čuvali prednost i u poslednjih deset minuta ušsli su sa 14 poena viška (68:54). Uspeo je Fener da se vrati u samo finišu, međutim, izostao je preokret.

Armani je overio mesto broj dva i u četvrtfinalu će imati prednost domaćeg terena.

Tim iz Milana predvodio je Dejvid Mos sa 15 poena, Alesandro Đentile je postigao 13, a Daniel Haket 11 poena. Kod domaćina Bojan Bogdanović je upisao 24, Bo Mekejleb 17, a Emir Preldžić 11 poena.

Barselona je u „Blaugrani“ deklasirala Panatinaikos sa 84:62 i zadržala maksimalan učinak.