EL: Makabi prejak za Zvezdu, Real za Galatu

Euroleague 8. jan 201521:58 > 22:30
Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su i drugi poraz u Top 16 Evrolige. Šampion Evrope Makabi je na svom terenu u Tel Avivu došao do prvog trijumfa u ovoj fazi takmičenja – 78:67.
Beograđani su samo u pojedinicim trenucima podsetili na tim koji je neprikosnoven u ABA ligi. Tim trenera Dejana Radonjića nije imao rešenje za odbranu domaćina, a kada se tome doda još jedna loša partija Markusa Vilijamsa, poraz u Izraelu nije mogao da se izbegne.Zvezda je u 4. minutu povela 8:7, međutim, bilo je evidentno da se muče, što je domaćin iskoristio i u 19. minutu je prvi put došao do dvocifrene prednosti – 37:27.Crveno-beli su serijom 6:0 uhvatili priključak do odlaska na odmor, a odličnim otvaranjem drugog poluvremena posle mnogo vremena i povedu – 42:40 (22. minut). Međutim, ponovo je usledio period loše igre, bez ideje u napadu, uz mnogo grešaka i Makabi je do kraja ovog perioda igre otišao – 56:49.„Ponos Izraela“ je u četvrtoj četvrtini nastavio u istom ritmu i prednost je rasla do maksimalnih plus 17.
Najefikasniji u Makabiju bili su Rendl sa 16, Skorcijanitis sa 15 i Pargo sa 12 poena. Kod Beograđana Kalinić je postigao 18 (4-3 za tri), Vilijams 13 (8-3 za dva, 8-2 za tri, 9 as), Marjanović 10 (8 sk), a Mitrović i Blažič po 7…

Zvezda je u 3. kolu, 16. januara, u „Kombank areni“ sastaje sa Galatasarajem, koji je večeras u Madridu poražen od Reala – 93:78.
Rejes je sa 22 poena bio najefikasniji kod domaćina, dok je Fernandez dodao 15. U Galati prednjačio je Erceg sa 17 poena, Micov je postigao 7.
„Kraljevski klub“ ima maksimalan učinak, dok tim iz Istanbula ima skor 1-1.Olimpijakos je u Pireju deklasirao Emporio Armani 81:58. Crveno-belima je ovo druga pobeda, a Italijanima drugi poraz.Izvor: ABA/Union Olimpija/Aleš Fevžer