Bolan poraz: Zvezda pala u Berlinu, plej-of šanse umanjene

Euroleague 25. mar 202222:05 > 22:43 33 komentara
Nejt Volters
2022 Euroleague Basketball

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su u petak u Berlinu neuspeh, koji im je u velikoj meri smanjio šanse da se nađu u plej-ofu Evrolige – ekipu Dejana Radonjića je u okviru 32. kola savladala Alba rezultatom 74:70. Utakmicu ste u direktnom prenosu mogli da pratite na Sport klubu 1.

Crveno-beli sada imaju skor 11-14 i naredni evroligaški meč sa Bajernom biće krucijalan za Beograđane, mada treba reći da je poraz od Albe u velikoj meri otežao posao srpskom šampionu. Tim iz Minhena nalazi se trenutno na osmoj poziciji, poslednjoj koja vodi u plej-of sa skorom 12-11, dok je Monako posle pobede u odličnoj poziciji i sa 13-13 zauzima sedmo mesto.

Evroliga:

Alba je bolje otvorila duel i imala je čak i 11 poena razlike na startu druge četvrtine. Ipak, Zvezda uspeva da se stabilizuje, ključnu ulogu u tim momentima igrao je Davidovac i Radonjićev tim na poluvremenu ima dva poena zaostatka. Duel je veoma neizvestan u nastavku, timovi se smenjuju u vođstvu, ali u finišu Lo i drugovi koriste neke greške crveno-belih, kao i loša ofanzivna rešenja i stvaraju razliku, koja se u poslednjem minutu ispostavila kao nedostižna. Zvezda ima za čim da žali jer nije igrala protiv naročito raspoloženog rivala i to u meču koji je imao ogroman rezultatski značaj.

Najbolji u srpskom timu bio je američki bek Nejt Volters – on je ubacio 18 poena (9/12 iz igre) uz 5 asistencija za skoro 33 minuta na parketu. Nikola Kalinić je ubacio 13 poena (5/12 iz igre), Ognjen Dobrić je dodao 12 (5/10 iz igre), a Dejan Davidovac 11 poena (4/5 iz igre) uz 4 skoka.

U pobedničkom sastavu igrač utakmice Maodo Lo je bio ubedljivo najbolji – utakmicu je završio sa 22 poena (7/15 iz igre, 5/8 penali), a imao je i po 4 skoka i asistencije. Džejlin Smit mu je bio najveća podrška sa 17 poena (7/14 iz igre), a istakao se i Luk Sikma sa 13 poena i 9 skokova.

Alba Crvena zvezda SofaScore
SofaScore

U narednom meču Zvezdi će protivnik u ponedeljak u beogradskoj hali „Aleksandar Nikolić“ protivnik biti poslednjeplasirani tim ABA lige Krka, dok idući duel u Evroligi Radonjićevi izabranici igraju u petak prvog aprila. Rival će im u direktnom okršaju za mesto koje vodi u doigravanje biti Bajern – utakmica se igra u Minhenu, a moći ćete da je pratite na Sport klubu u direktnom prenosu. Do kraja regularnog toka Evrolige Zvezda još gostuje Žalgirisu, pa potom dočekuje evropskog prvaka Efes. Alba u narednoj rundi EL gostuje Feneru u utorak, a prethodno u Bundesligi igra na strani protiv Hemnica.

Utakmice Evrolige, uključujući i one koje igra Crvena zvezda, možete pratiti na Sport Klubu uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)

TOK MEČA pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

Radonjić kreće u postavi: VoltersDobrićKalinićVajtKuzmić. Alba je utakmicu otvorila u petorci LoSmitTimanSikmaKumađe.

2′ – Odlično za domaće otvara gorostrasni centar iz Čada – 224 centimetra visoki Krist Kumađe pogađa dvaput, dok je prve poene za Zvezdu ubacio Volters – 4:2.

4′ – Prve poene na meču postiže i Ognjen Dobrić, prethodno je pogodio ponovo Volters, a Smit je precizan za „Albatrose“ – 6:6.

5′ – Prvu trojku na meču ubacuje Smit, ali Kalinić potom sa linije penala donosi 9:9.

7′Džejlin Smit je raspoložen za igru – ubacuje svoj sedmi poen, pa nemački tim vodi 14:11. Prethodno je za srpskog prvaka pogodio Kalinić.

8′Volters ubaciuje svoj osmi poen i Alba sada vodi samo 14:13.

10′ – Ipak, do kraja četvrtine domaćin pravi seriju 10:1 i dolazi do prve dvocifrene prednosti – 24:14. Lo je pogodio trojku i dva bacanja, a potom i još jednu trojku, a u međuvremenu su se u igru upisali Matisek i, sa linije penala, Mitrović. Nesportsku ličnu je u ovom periodu dobio i Volters. Zvezda ima problema u napadu, do kraja četvrtine samo jedno slobodno bacanje ubacuje Ivanović i posle prve deonice rezultat je 24:15.

11′ – Mnogo je vremena proteklo dok su sudije pregledale snimak na početku druge četvrtine i odredile kome ide lopta, a prve poene u drugoj deonici pogađa Da Silva – 26:15.

12′Kalinić pogađa sa jedne, a Kumađe sa druge strane – i dalje dvocifrena prednost Albe.

14′ – Zvezda se budi – Davidovac i Dobrić ubacuju trojke i prednost Albe je samo pet poena – 28:23.

15′Smit pogađa trojku i domaćin ima osam poena prednosti.

17′ – Zvezda kreće da igra zantno bolje. Kalinić pogađa dva penala, Volters je precizan za dva, a posle druge trojke Davidovca Zvezda je na samo -1 – rezultat je 31:30 za Albu.

18′ – Preokret Zvezde kompletira Volters svojim 12. poenom – Zvezda ima prednost 32:31 i napravila je seriju 9:0.

20′Lo vezuje pet poena i donosi svom timu vođstvo 37:35. U međuvremenu je trojku pogodio i Dobrić. Sa tim rezultatom odlazi se na odmor pošto Marković nije bio precizan u završnim sekundama druge četvrtine.

Najefikasniji u redovima srpskog predstavnika posle 20 minuta bio je Volters sa 12 poena, Dobrić je postigao 8, Kalinić 7, a Davidovac 6. U Albi su najbolji Lo sa 12 i Smit sa 10 poena.

21′ – Igra se „koš za koš“ na startu drugog poluvremena – Sikma i Lo pogađaju za Albu, a Mitrović za Zvezdi i rezultat je 41:37.

23′ – Prve poene na meču postiže i Eron Vajt – Amerikanac ubacuje četiri poena zaredom za Zvezdu, a umeđuvremenu je za tim Israela Gonsalesa precizan bio Smit, pa je rezultat 43:41 za domaće.

25′Marković postiže prve poene na utakmici, a sa druge strane precizan je Sikma – 47:44.

26′Mitrović pogađa dva penala za umanjenje razlike na samo jedan poen.

27′Lo ubacuje svoju treću trojku, a Sikma se razigrao – ponovo pogađa za vođstvo 52:48. U međuvremenu Kalinić dolazi do devetog poena.

29′Kalinić postaje „dvocifren“ – pogađa dvojku za izjednačenje (53:53), a prethdodno su po jedno bacanje ubacili Volters i Kumađe, koji je dobio i tehničku.

30′ – Pred ulazak u poslednji kvartal Alba ima poen prednosti – 58:87. Imala je Zvezda u poslednjem minutu treće četvrtine i vođstvo od četiri poena posle bacanja Kuzmića i dvojke Dobrića (10. poen), ali su „Albatrose“ u vođstvo vratili Smit trojkom i Zosman poenima sa istekom vremena.

Ognjen Dobrić

31′ – Nervozan start poslednjeg perioda – Kalinić gubi loptu, a Smit promašuje trojku.

33′ – Prvi poeni u četvrtini viđeni su posle više od dva minuta – Davidovac dovodi Zvezdu u vođstvo. Sa druge strane trojku iz teške pozicije postiže Lo i Alba vodi 61:59.

34′Volters je skoro nepogrešiv – ubacio je 16. poen uz šut iz igre 8/9. Rezultat je 61:61.

36′ – Posle slobodnih bacanja Zosmana i novih poena Loa (ukupno 21) Alba vodi 65:61.

37′ Kalinić pogađa iz prodora, a Smit uzvraća i sada je 67:63.

Nikola Kalinić

39′ – Alba vodi 70:65 posle prvih poena na meču koje je postigao Malte Delov. Prethodno je pogodio Dobrić, a Lo pogodio jedno slobodno bacanje. Volters je pogodio, ali još jedan igrač Albe postiže svoje prve poene na meču – u pitanju je Ben Lamers i rezultat je sada 72:67 na 80 sekundi do kraja.

40′Mitrović gubi loptu, ali Lo promašuje u napadu u kojem je mogao da obezbedi pobedu svom timu. Sa druge strane svoju treću trojku na 38 sekundi do kraja ubacuje Davidovac.