Oly ispustio +14 u Madridu, Alba deklasirala Uniks

Euroleague 2. feb 202222:54 > 22:55 0 komentara
Real Madrid, Olimpijakos, Valter Tavares
Jesus A. Orihuela/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Real Madrida u 24. kolu Evrolige posle velikog preokreta pobedili su Olimpijakos rezultatom 75:67.

Kraljevski klub je ostvario osmi uzastopni trijumf i lider je takmičenja sa učinkom 19-3, dok je ekipa iz Pireja upisala četvrti poraz u nizu i sada je šesta sa 12-9.

Povezane vesti

Crveno-beli su u trećem periodu imali 14 poena prednosti (43:29) u prestonici Španije, ali se Real do kraja tog dela meča vratio i u poslednju deonicu ušao sa pola koša minusa (51:50).

Na nešto više od tri minuta pre kraja rezultat je bio nerešen (65:65), a tim Pabla Lasa je utakmicu završio serijom 10:2 i nastavio sjajnu seriju.

Tomas Ertel je imao 20 poena, a Valter Tavares i Geršon Jabusele po 11, dok su na drugoj strani dvocifreni bili Saša Vezenkov sa 16, Tajler Dorsi sa 13 i Kostas Slukas sa 12 poena.

Madriđani u sledećem kolu dočekuju Zenit, a Olimpijakos gostuje Baskoniji.

Alba je neočekivano lako u Berlinu savladala Uniks iz Kazanja sa 81:53. Ekipa iz Berlina je prekinula seriju od četiri poraza i sa učinkom 7-15 trenutno je 15. na tabeli, dok je ruski tim zabeležio treći uzastopni poraz i sada je sedmi sa 12-10.

Ajzea Kenan, Uniks, Alba
Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Albatrosi su na poluvremenu imali deset poena prednosti (36:26), a utakmicu su prelomili u trećoj deonici kada su otišli na ogromnih plus 23.

Maodo Lo je postigao 16 poena, Džalen Smit je dodao 14, a Luk Simka 10 uz 9 skokova i 4 asistencije. U ekipi hrvatskog trenera Velimira Perasovića najefikasniji je bio Lorenzo Braun sa 12 poena, Tonje Džekiri je imao 10 i 11 skokova, a Mario Hezonja samo 7.

Alba u petak gostuje u Moskvi, a Uniks u Kaunasu igra sa poslednjeplasiranim Žalgirisom.