ANGT F8: Nesrećan poraz Zvezde, treća pobeda Mege

Euroleague 20. maj 202217:44 > 18:03 0 komentara
KK Mega

U subotu će se od 12,30 u svom trećem finalu juniorske Evrolige Mega boriti za prvu titulu protiv Next Generation selekcije, uz direktan prenos na Sport Klubu.

Juniori Mege su zabeležili i treću pobedu, savladali su Makabi Tel Aviv sa 87:85 (21:22, 15:16, 20:27, 31:20). Trener Mege Dragoljub Avramović je na ovoj utakmici odmarao prvu petorku pošto je već bilo obezbeđeno finale, ali su igrači sa klupe uspeli da preokrenu minus 13 sa početka poslednje četvrtine i da uzbudljivom finišu poenima Markovića sa linije slobodnih bacanja dođu do pobede.

Najbolji u redovima Mege su bili Bogoljub Marković sa 29 poena i Nikola Đapa sa 19. U ekipi Makabija se istakao Roi Behar sa 19 poena. Juniori Mege su grupnu fazu završili sa učinkom 3-0. Juniori Mege su u prvom poluvremenu imali dosta problema sa trojkama Makabija a rezultatska klackalica je bila i u drugoj četvrtini gde nijedna ekipa nije uspevala da stigne do značajnije prednosti.

Činilio se da Mega ispušta utakmicu iz ruku početkom poslednje deonice kad se izraelska ekipa odvojila na 13 poena razlike, ali su se igrači Mege brzo vratili u meč, razigrao se i Marković pa se ušlo u neizvesnu završnicu gde je Mega posle pogođenih slobodnih bacanja Markovića uspela da odbrani poslednji napad Makabija i stigne do pobede 87:85.

Košarkaši Crvene zvezde završili su takmičenje na ovogodišnjem ANGT turniru porazom od ekipe Next Generation rezultatom 63:60. Posle tesnih poraza od Asvela i Stelauzre, crveno beli su po identičnom receptu i okončali turnir. Krenuli su odlično, ali su onda padali u drugom poluvremenu i u tesnim završnicama gubili utakmice.

Tako je bilo i u petak, trojkom uz zvuk sirene meč je u korist ekipe Vasilisa Spanulisa rešio Mohamed Dijavara – 63:60. U finišu utakmice koja je bila potpuno izjednačena, Matović je na 13 sekundi do kraja propustio priliku da donese Zvezdi dva poena prednosti pri rezultatu 60:60.

Potom je Mohamed Dijavara sa zvukom sirene pogodio trojku i doneo finalisti takmičenja i treću pobedu u grupnoj fazi. U ekipi Crvene zvezde najefikasniji je bio Vuković sa 19 poena, dok je dvocifren sa 10 bio još samo Ognjen Matović.

U preostala dva meča Real Madrid je bio bolji od Pariza, slavio je sa 82:73, dok je Asvel nadigrao italijanski tim Stelazura – 85:73.