Apsolutni krah Zenita u finišu – 5 poena u 4. četvrtini

Euroleague 12. mar. 202121:51 > 22:092 komentara
Olympiacos BC
2021 Euroleague Basketball

Treći meč večeri u okviru 29. kola Evrolige doneo je veliki preokret – Olimpijakos je u Pireju rezultatom 75:61 slavio protiv Zenita iz Sankt Peterburga i tako ostvario 13. pobedu u elitnom takmičenju. Zenit je žestoko podbacio u finišu duela, a u drugom poluvremenu postigli su svega pet poena.

Bio je Zenit bolji tim u prvom poluvremenu, vodio je sredinom druge četvrtine i sa 14 poena razlike, ali je u drugom poluvremenu napad ruskog tima potpuno stao. Na sedam minuta do kraja crveno-beli su preuzeli vođstvo i serijom 15-2 okončali meč u svoju korist.

Evroliga:

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je iskusni Vasilis Spanulis sa 16 poena (6/7 iz igre), a po 13 poena su dodali Šakil Mekisik i Saša Vezenkov.

U timu Ćavija Paskvala Kevin Pengos je imao 20 poena (7/15 iz igre) i 7 asistencija, a 11 poena i 6 skokova imao je Aleks Pojtres. Mateuš Ponitka imao je dabl-dabl sa 10 poena i 11 skokova. Bivši igrači Crvene zvezde Bili Beron i Kej-Si Rivers nisu imali svoje veče – obojica su postigli po tri poena, a zajedno su za van linije 6,75 šutirali 2/12.

U narednom kolu Olimpijakos, koji je sada na skoru 13-16, gostuje Albi u Berlinu i pokušaće da ostvari treću pobedu zaredom.

Zenit je izgubio tri od poslednje četiri utakmice i sada im je mesto u plej-ofu ozbiljno ugroženo. Trenutno su osmi sa 16-12, a u narednom kolu dočekuju Baskoniju.

Sve mečeve Evrolige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.