Armejci opet pali u Moskvi!

Euroleague 21. jan 202219:55 > 20:00 0 komentara
Nikola Milutinov, CSKA, Olimpija Milano, Malkolm Dilejni
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Olimpije iz Milana u jednom od derbija 22. kola Evrolige u Moskvi su pobedili CSKA rezultatom 67:57.

Italijanski tim upisao četvrti uzastopni trijumf protiv Armejaca, drugi ove sezone, i sa učinkom 13-6 treći su na tabeli, dok je CSKA sa skorom 12-7 ostao na deobi četvrte pozicije.

Povezane vesti

Ekipa Etorea Mesine je posle prve četvrtine imala 13 poena prednosti (23:10) i do kraja utakmice protivniku nijednom nije dozvolila ni da izjednači, a kamoli da povede.

Domaći tim je uspeo u finišu poluvremena da dođe na pola koša minusa, međutim, raspucani i raspoloženi Milanezi su imali odgovor i u poslednjoj deonici su otišli na ogromnih 16 poena viška.

Devon Hol i Troj Denijels su bili najefikasniji u Olimpijisa po 13 poena, Kajl Hajns je dodao 12 uz 3 blokade, dok je Trej Kel imao 9 poena.

Kod Moskovljana, koji su ubacili samo tri trojke iz 24 pokušaja, su dvocifreni bili Ife Lundberg sa 15 i Tornike Šengelija sa 13 poena, dok je Nikola Milutinov za 21 minut upisao 4 poena (0/2 za dva, 4/4 slobodna bacanja) i 5 skokova.

Olimpija će u sledećem kolu protiv Žalgirisa pokušati da ostvari četvrtu uzastopnu pobedu, a CSKA ide u Kazanj.