Asvel slavio u Kaunasu

Euroleague 23. mar 202221:00 0 komentara
Photo by Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images

Asvel je slavio na gostovanju protiv Žalgirisa 72:68 u meču Evrolige.

Prvo poluvreme je proteklo u ravnopravnoj igri. Posle prvih 20 minuta gosti iz Vilerbana su vodili 33:32, što je najavljivalo veliku borbu u drugom poluvremenu.

povezane vesti

Drugi deo je bolje otvorio Asvel, koji je serijom 11:0 otišao na 46:34. Međutim, vratio se Žalgiris i u poslednju četvrtinu je Asvel ušao sam samo dva poena viška.

Smenjivale su se ekipe u vođstvu do sredine poslednje deonice, kada Asvel pravi odlučujuću seriju 8:0 i sa minus tri odlazi na plus pet 65:60. Uspeli su do kraja da sačuvaju prednost i stignu do trijumfa.

Najzaslužniji za trijmf Asvela bili su Okobo sa 21 poenom i Amerikanac Džons sa 16. U redovima Žalgirisa istakao se veteran Uljanovas sa 15 poena.

Asvel je trenutno na 13. mestu na tabeli sa osam pobeda i 17 poraza, dok je Žalgiris jednu poziciju slabije plasiran sa skorom 7:19.