Bajern i Trinkijeri sve bliži plej-ofu

Euroleague 4. mar. 202122:35 > 22:382 komentara
Pol Cipser, Vladimir Lučić, Bajern
Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Bajerna u 28. kolu Evrolige u Minhenu su pobedili Panatinaikos rezultatom 76:71 i napravili još jedan važan korak u borbi za plasman u plej-of.

Ekipa trenera Andree Trinkijerija ostvarila je šesti trijumf u poslednjih sedam utakmica i sa učinkom 18-10 na sjajnom je trećem mestu, dok je PAO posle trećeg vezanog poraza 15. sa skorom 9-17.

Povezane vesti

Gosti iz Atine su bili odlični u prvom poluvremenu i u 18. minutu imali su dvocifreni plus – 35:24. Međutim, Bajern je do odlaska na odmor serijom 13:1 preokenuo i u nastavak meča upao sa poenom prednosti – 37:36.

Grčki velikan dobro se držao i u drugom poluvremenu, a ključna je bila serija Bavaraca 8:1 za 72:64 na dva i po minuta pre kraja.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Vejd Boldvin sa 27 poena (4sk, 6as), Vladimir Lučić je upisao 14 (2/4 za dva, 3/5 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 3 skoka i po 2 asistencije i ukradene lopte za 30 minuta, a Džejlen Rejnolds 10.

U timu iz Atine Mario Hezonja je zabeležio 14 poena, a Jorgos Papajanis i Elefteros Bohoridis po 10. Nemanja Nedović nije bio u sastavu.

Bavarci u sledećem kolu gostuju Baskoniji, a PAO dočekuje Makabi.